0
Subota 17.11.2012.
18:17 >> 23:19h

Bajernu samo bod u Nirnbergu, pobeda Dortmunda

Lider Bundeslige Bajern iz Minhena odigrao je danas u gostima nerešeno 1:1 sa Nirnbergom, u utakmici 12. kola fudbalskog prvenstva Nemačke. Pobede su zabeležili Borusija Dortmund i Ajntraht, dok je Šalke izgubio u Leverkuzenu.

Pogodio mrežu Nirnberga na startu meča - Mario Mandžukić

Bajern je poveo golom Marija Mandžukića već u trećem minutu, ali je Markus Fojlner izjednačio na početku drugog poluvremena. Nirnberg je od 77. minuta imao igrača manje, pošto je zbog drugog žutog kartona isključen Timo Gebhart, ali gosti nisu uspeli da iskoriste brojčanu prednost.

Aktuelni šampion Borusija iz Dortmunda pobedila je na svom terenu Grojter Firt sa 3:1. Domaćin je poveo pogotkom Roberta Levandovskog u trećem, a izjednačio je Zoltan Štiber dva minuta kasnije. Novu prednost Dortmundu ponovo je doneo Levandovski u 15, a na 3:1 povećao je Mario Gece u 42. minutu.

Drugoplasirani Šalke poražen je na gostovanju Bajeru u Leverkuzenu 2:0. Goloe su postigli Šurle i Kisling, koji je pred kraj meča promašio penal, pa je izostala ubedljivija pobeda "pilulica".

Borusija iz Menhengladbaha povela je na svom terenu protiv Štutgarta golom Martina Štrancla u sedmom minutu, ali su gosti već u sledećem napadu izjednačili preko Martina Harnika. Pobedu "švabama" doneo je Rel Brirs autogolom u 72. minutu. Srpski fudbaler Zdravko Kuzmanovicć igrao je do 91. minuta za Štutgart.

Frajburg je pobedio u gostima Hanover sa 2:1, Hamburg kod kuće savladao Majnc sa 1:0, dok su fudbaleri Ajntrahta na svom terenu bili bolji od Augzburga 4:2.

Dvostruki strelac za domaćina bio je Aleksander Majer, jedan gol postigao je Štefan Ajgner, dok je Saša Molders dao autogol. Strelci za goste bili su Ja-Čeol Ko i Molders.