1
Sreda 14.11.2012.
23:42

Ibrin gol sezone i četiri puta u mrežu Engleza

Reprezentaivac Švedske Zlatan Ibrahimović postigao je četiri gola u pobedi Švedske nad Engleskom 4:2 u prijateljskoj utakmici, a napadač PSŽ-a četvrti pogodak postigao je na fantastičan način lobom 'makazama'.

Razvalio "gordi albion" - Zlatan Ibrahimović

Ibrahimović je doveo Šveđane do prednosti u 20. minutu a potom su usledili golovi Velbeka u 35. i Kolkera u 38. minutu meča. U drugom poluvremenu Zlatan se igrao sa Englezima postigavši najpre dva, a potom u 91. minutu još jedan gol vredan epiteta najlepšeg pogotka u poslednjoj deceniji.

Ibrahimović je sa 25 metara odbijenu loptu "makazama" iza leđa smestio u mrežu Engleza, i time pokazao da je njegov kung-fu zaista daje rezultate.

Francuska je odigrala odličan meč u pobedi protiv Italije sa 2:1. Iako su "azuri" došli do prednosti preko Stefana El Šaravija u 35. minutu, Francuska je golovima Matjea Valbuene u 37. i Bafetimbea Gomija u 67. preokrenuli meč u svoju korist.

Rusi su bili bolji i dva puta su imali prednost protiv SAD, ali su na kraju morali da se zadovolje remijem, i to golom u sudijskoj nadoknadi za 2:2.

Makedonija je vodila sa 2:0 protiv Slovenije, ali je do kraja meča strahovala za pobedu od 3:2. .

Belgija je poražena u Rumuniji sa 2:1, iako je prva povela, a Škotska je pobedila Luksemburg na gostovanju 0:2.

U ostalim prijateljskim mečevima, Argentina je odigrala samo 0:0 u Rijadu protiv Saudijske Arabije, dok je meč Holandije i Nemačke okončan bez golova.