0
Petak 09.11.2012.
00:18

LE: Četiri gola Kavanija, poraz Liverpula i Atletika

Na mečevima Lige Evrope Napoli je napravio preokret i sa četiri gola Kavanija savladao je Dnjepar sa 4:2. Gol je postigao Nikola Đurđić ali u porazu Helsinborga u Hanoveru 3:2, Liverpul je izbubio od Anžija 1:0, AIK je bio bolji od PSV sa 1:0, a poraz je doživeo i Atletiko Madrid na gostovanju Akademiki 2:0.

Ponovo strelac Nikola Đurđić

Ekipa Helsinborga poražena je na gostovanju u Hanoveru rezultatom 3:2 u okviru četvrtog kola grupe L, a strelac za švedsku ekipu ponovo je bio srpski fudbaler Nikola Đurđić, kojem je ovo bio  treći gol u Ligi Evrope, a ukupno 11. ove sezone.

Hanover je imao dva gola prednosti sve do 59 minuta igre, kada je srpski fudbaler uspeo da smanji rezultatski zaostatak. Desetak minuta kasnije Bedoa donosi izjednačenje gostima, međutim do kraja meča Helsinborg dobija dva crvena kartona i domaći tim iz penala u samom finišu meča dolazi do trijumfa 3:2.

U drugom meču grupe L holandski Tvente i španski Levante odigrali su bez golova.

Četiri gola Edisona Kavanija

Napoli je posle poraza u Dnjepropetrovsku, ponovo bio na rubu poraza u Napulju, ali je posle 1:2, Edison Kavani posle prvog, postigao još tri gola i sa ukupno 4:2 domaćin je slavio i ostao u igri za dalji plasman.

U istoj grupi švedski AIK je pobedio PSV sa 1:0, golom Bengure iz 12. minuta, a iznenađenje je doživeo i branioc titule Atletiko Madrid na gostovanju Akademiki 2:0.

Totenhem nije dozvolio iznenađenje protiv Maribora na svom stadionu. "Sparsi" su rutinski savladali Slovence sa 3:1, a het-trik za domaću ekipu postigao je Defo.

U drugom meču grupe J Lacio je bio ubedljiv protiv Panatinaikosa sa 3:0.

Anži je vratio Liverpulu za minimalan poraz na gostovanju, pošto je istim rezultatom pobedio u Mahkačkali golom Traorea u 45. minutu, a Udineze je još jedanput negativno iznenadio svoje navijače porazom od švajcarskog Jang Bojsa sa 2:3.