1
Sreda 07.11.2012.
23:03

LŠ: Seltik srušio Barsu, Čelsi se izvukao, Bajern i Juve rešetali

Na mečevima 4. kola Lige šampiona najveće iznenađenje priredio je Seltik koji je u Glazgovu pobedio Barselonu 2:1, Čelsi je u poslednjim sekundama savladao Šahtjor 3:2, dok je Mančester Junajted preokrenuo u Bragi na 1:3. Ubedljive pobede ostvarili Bajern sa Lilom 6:1 i Juventus nad Nordsjilandom 4:0.

Veliko iznenađenje na "Seltik parku"

Najveće iznenađenje večeri napravio je Seltik, koji je u Glazgovu savladao favorizovanu Barselonu rezultatom 2:1. Škotska ekipa je ovim trijumfom osvojila sedmi bod i sada zaostaje dva za vodećom Barseloni na tabeli grupe.

Domaći tim poveo je golom Viktora Vanjame u 21. minutu. Posle velike borbe tokom cele utakmice, Toni Vot je u 83. minutu doneo veliku prednost Seltiku. Barselona je do kraja meča uspela da smanji preko Lionela Mesija, koji je postigao gol u nadoknadi vremena.

Situacija u grupi se "zakuvala" nakon pobede Benfike nad Spartakom od 2:0. Oba gola postigao je Oskar Kardoso, a portugalski tim osvojio je tako četvrti bod, jedan više od Spartaka.

Dva gola Vilijana nisu bila dovoljna ni za bod na "Stamford Brižu"

Fudbaleri Čelsija pobedili su večeras sjajnu ekipu Šahtjor Donjecka sa 4:2 u derbiju grupe E i tako zauzeli prvo mesto na tabeli.

Tores je već u šestom minutu doneo prednost londonskom timu, kada se o njega odbila lopta koju je ispucao golman, a izjednačio je Vilijan samo tri minuta kasnije.

Oskar je u finišu prvog poluvremena vratio prednost "plavcima", samo da bi Vilijan početkom drugog doneo novo izjednačenje. Kada je delovalo da će Šahtjor izvući bod i ostati na čelu tabele, Viktor Mozes je glavom postavio konačnih 3:2 i sada deli čelo tabele sa ukrajinskim timom, pošto obe ekipe imaju po sedam bodova.

Juventus je na svom terenu rutinski pobedio danski Nordsjeland sa 4:0, a golove su postigli Markizio, Vidal, Đovinko i Kvaljarela. U sledećem kolu Juve dočekuje Čelsi.

Het-trik Klaudija Pizara

Bajern je u meču grupe E bio neumoljiv protiv Lila pobedivši ga sa ubedljivih 6:1.

Tri gola postigao je David Pizaro, a u listu strelaca su se upisali Švajnštager, Roen i Kros, dok je Kalu spasao čast gostiju.

U drugom meču Valensija je uspela da pobedi belorusko BATE Borisov sa 4:2.

Mančester Junajted je gubio od Brage do 81. minuta, ali su Englezi golovima Van Persija, Runija i Ćićarita na kraju došli do ubedljive pobede 1:3.

Meč je obeležio prekid zbog nestanka struje, ali utakmica je nastavljena i domaćin je poveo sa penala. Međutim, izabranici Aleksa Fergusona uspeli su da preokrenu sa tri gola i sada imaju svih 12 bodova i obezbeđen prolaz u osminu finala.

U drugom meču ove grupe Galatasaraj je trijumfovao na gostovanju rumunskom Klužu sa 1:3, a sva tri gola postigao je Jilmaz.