Nedelja 04.11.2012.
23:27
Vestionline, Press A

Đukićev Valjadolid pobedio Osasunu u gostima

Ekipa Valjadolida koju sa klupe predvodi srpski trener Miroslav Đukić, zabeležila je večeras veoma važnu pobedu na gostovanju protiv Osasune u Pamploni sa 0:1 u okviru 10. kola španske Primere.

Doveo Valjadolid iz druge lige do sedme pozicije španske Primere - Miroslav Đukić

Posle tri kola bez pobede tim koji sa klupe predvodi naš Miroslav Đukić stigao je do četvrtog trijumfa u sezoni i to golom Patrika Eberta u 83. minutu meča.

Domaćin je bio oslabljen u finišu meča, pošto je Ruben Gonzales Roča zaradio crveni karton u 76. minutu. Samo sedam minuta kasnije Ebert je istrčao kontru i sa preko 20 metara sjajnim udarcem uspeo da lobuje domaćeg golmana.

Igrači Valjadolida sada mogu "da odahnu" pošto su posle desetog kola stigli na sedmo mesto na tabeli sa 14 bodova, dok je Osasuna ostala "fenjeraš" sa samo pet osvojenih poena.

Fudbaleri Espanjola zabeležili su prvu pobedu na gostima u sezoni, pošto su golom Dijega Kolota u 77. minutu osvojili tri boda protiv Real Sosijedada.

I Deportivo je u ovom kolu zabeležio vrlo važnu pobedu kojom je uspeo da izađe iz zone ispadanja. "Plavo-beli" su na "Rijazoru" savladali Majorku sa 1:0 a gol odluke postigao je Bruno Gama u 30. minutu.