1
Subota 03.11.2012.
16:06

Partizan ubedljiv u Nišu, Javor u finišu pobedio Hajduk

Fudbaleri Partizana pobedili su danas u Nišu domaći Radnički sa 0:4 i zadržali vodeću poziciju na tabeli Super lige, bez obzira na rezultat večerašnje utakmice između drugoplasirane Crvene zvezde i Jagodine.

Partizan "spakovao" četiri komada u Nišu

Strelci za petostrukog uzastopnog šampiona koji se današnjom pobedom iskupio navijačima za nedavnu eliminaciju iz Kupa Srbije od drugoligaša Borca iz Čačka, bili su Stefan Šćepović u 59, Miloš Jojić u 72. i Nikola Ninković u 80. Prethodno je Nikola Lukić u osmom minutu postigao autogol i doneo rano vođstvo crno-belima.

Nakon ranog vođstva Partizana kada je igrač domaćin Kolarević prosledio centaršut Lazevskog u svoju mrežu, crno-beli su nastavili slično i u nastavku, pa su u 59. minutu uspeli da povise na 2:0. Stefan Šćepović je sve sam uradio, povukao loptu od sredine terena i sa 20-tak metara matirao Perića.

Dve dobre izmene napravio je Vladimir Vermezović, pošto je uveo Jojića i Ninkovića, a mladi reprezentativci mu se na ukazanom poverenju odužili golovima.

Prvo je Jojić u 72. minutu, osam minuta pošto je kročio na teren, rešio pitanje pobednika na Čairu, a Ninković 10 minuta kasnije, na asistenciju Jojića stavio tačku na ubedljiv trijumf Partizana u Nišu.

U ostalim utakmicama 11. kola Super lige igranim danas Javor je kao domaćin pobedio Hajduk iz Kule 2:1, Radnički je u Kragujevcu bio bolji od OFK Beograda sa 3:2, Donji Srem je u gostima savladao Smederevo sa 1:0, a Spartak je u Subotici dobio BSK Borču sa 2:1. Jedini remi odigrali su Novi Pazar i Sloboda 2:2.

Posebno uzbuđivo bilo je u Ivanjici, gde su gosti iz Kule vodili sve do 88. minuta, ali su na kraju poraženi. Javor je preokrenuo golovima Ifeanima Onjila u 88. i Dragana Milovanovića u 90. minutu, dok je strelac za Hajduk bio Lazar Veselinović u 41.

Večeras će se u 19.00 na beogradskoj Marakani igrati meč između Crvene zvezde i Jagodine, dok će se sutra u 13.00 sastati Rad i novosadska Vojvodina.