Sreda 31.10.2012.
23:30
Vestionline, Beta A

Pogba spasao Juventus u nadoknadi, poraz Napolija

Fudbaleri Juventusa ostali su neporaženi i posle 10. kola prvenstva Italije, pošto su večeras golom u sudijskoj nadoknadi pobedili Bolonju na svom terenu sa 2:1. Napoli je izgubio od Atalante u Bergamu sa 1:0, pa se Inter pobedom od 3:2 protiv Sampdorije, popeo na drugo mesto prvenstvene tabele.

Prešao iz Mančester Junajteda u Juventus - Pol Pogba

Gol odluke postigao je 19-godišnji Francuz Pol Pogba u 91. minutu. Prethodno je strelac za Juventus bio Fabio Kvaljarela u 54. minutu, dok je gol za Bolonju dao Safir Tajder u 71.

Napoli je izgubio u gostima od Atalante sa 1:0 i pao sa drugog na treće mesto tabele. Drugi poraz timu sa juga Italije ove sezone u Seriji A naneo je Karlos Karmona golom u 19. minutu.

Na drugo mesto probio se milanski Inter, koji je sa 3:2 bio bolji od Sampdorije.

Gosti iz Đenove poveli su u 20. minutu golom Đanija Munarija, ali su potom ostali sa igračem manje jer je u 51. isključen Andrea Kosta. Preokret Intera najavio je Dijego Milito golom iz penala u 52. minutu, a u strelce su se potom upisali još Rodrigo Palasio (69) i Fredi Guarin (81). Drugi gol za Sampdoriju dao je Eder u 93.

Roma je kao gost povela protiv Parme već u 8. minutu golom Erika Lamele, međutim, domaćin je preokrenuo na 3:1 i na kraju slavio sa konačnih 3:2.

U ostalim mečevima Kaljari je pobedio Sijenu sa 4:2, Kjevo je sa 2:0 savladalo Peskaru, dok su Lacio i Torino igrali nerešeno 1:1, a Udineze i Katanija 2:2.

Milan je juče uspeo da izbegne poraz od Palerma u gostima, pošto je posle 0:2 došao do 2:2, a sutra će se u poslednjem meču kola igrati Đenova i Fiorentina.