1
Nedelja 28.10.2012.
19:22

Partizan lako pobedio Novi Pazar

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Beogradu Novi Pazar sa 3:1 u poslednjoj utakmici 10. kola Super lige Srbije i tako ostali na prvom mestu tabele.

Zatresao mrežu - Lazar Marković

Partizan je po hladnom i vlažnom vremenu pred oko 1.500 gledalaca rutinski pobedio Pazarce. Oba tima imala su u početku meča po dobru priliku, ali je nisu iskoristili. Prvi gol delo je Stefana Šćepovića u 21. minutu, pošto je primio pas svog brata Marka i iskosa sa oko 10 metara savladao golmana Pazara Mujčića.

Partizan je u 54. minutu udvostručio vođstvo, kada je Aleksandar Miljković centrirao sa desne strane, Stefan Šćepović promašio loptu, a Lazar Marković je pokupio i sa oko osam metara sproveo u mrežu gostiju.

Samo dva minuta kasnije i Marko Šćepović se upisao u strelce posle pasa Nemanje Tomića. Pazar je smanjio vođstvo u 61. minutu. Enver Alivodić je na oko 30 metara ukrao loptu Ivanovu, istrčao sam pred Petrovića i lobovao ga za 3:1.

Ovom pobedom crno-beli su se vratili na vrh Superlige, sa dva boda više od Crvene zvezde koja je juče pobedila na gostovanju Donji Srem sa 1:2.

U ostalim mečevima Jagodina je pobedila Radnički 1923 sa 2:1, dok su fudbaleri Vojvodine na svom terenu savladali Javor sa 1:0 i tako prekinuli seriju od pet mečeva bez pobede u domaćem šampionatu.

Trijumf Vojvodini doneo je u 76. minutu Abubakar Oumaru iz spornog penala, zbog koga je isključen štoper gostiju Milovan Milović.