0
Subota 27.10.2012.
23:52

Barsinih "pet komada" Rajo Valjekanu

Fudbaleri Barselone nastavili su svoj pohod ka tituli ubedljivom pobedom na gostovanju Rajo Valjekanu 0:5, Betis je savladao Valensiju sa 1:0, dok su Espanjol i Malaga odigrali nerešeno bez golova, a sve u okviru 9. kola španske Primere.

Lagano do trijumfa - FK Barselona

Barselona nije imala nikakvih problema da odnese bodove iz Valjekana. Nakon nekoliko pokušaja koje u gosti nisu pretvorili u gol, mrežu Rubena u 20. minutu je pogodio David Vilja nakon asistencije Seska Fabregasa.

Pitanje pobednika bilo je rešeno na samom startu drugog dela igre kada je sjajnu akciju Pedra i Montoje u pogodak rutinski pretvorio Lionel Mesi.

Ćavi se posle asistencije Albe u 79. minutu upisao u strelce, a potom i sjajni Fabregas samo minut kasnije za ogromnih 4:0. Konačan rezultat je postavio Leo Mesi posle još jedne asistencije Fabregasa.

Fudbaleri Betisa pobedili su danas Valensiju sa 1:0, a trijumf je doneo Salva Sevilja u devetom minutu.

Espanjol i Malaga odigrali nerešeno bez golova, a Selta i Deportivo podelili su bodove rezultatom 1:1.

Mario Bermeho doveo je Seltu u vođstvo već u osmom minutu, a konačnih 1:1 postavio je Huan Dominges Lamas u 29. Selta je od 51. minuta igrala sa igračem manje pošto je Gustavo Kabral zaradio drugi žuti karton.