0
Subota 27.10.2012.
20:33

Minimalne pobede Sitija i Arsenala

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su na svom "Itihadu" ekipu Svonsija minimalnim rezultatom, dok je istim epilogom završena utakmica u kojoj je Arsenala slavio na svom terenu protiv KPR u 9. kolu Premijer lige.

Meč viner - Karlos Tevez

Pogodak Karlosa Teveza iz 61. minuta bio je dovoljan sa Mančester Siti zabeleži novu pobedu u engleskom šampionatu.

Argentinac je preciznim udarcem pogodio nebranjeni deo mreže gostiju, pa Siti sada sa 21 bodom zauzima drugu poziciju na prvenstvenoj tabeli.

Jedini gol u pobedi Arsenala postigao je Mikael Arteta u 84. minutu, dok su gosti od 80. igrali sa igračem manje, pošto je Stefan Mbia dobio direktan crveni karton.

Vigan je trijumfovao golovima Ivana Ramisa u 8. minutu i Džejmsa Mekartuta u 47, dok je jedini gol za goste postigao Džejms Tomkins u drugom minutu nadoknade.

Fudbaleri Redinga i Fulama odigrali su nerešeno 3:3, dok su Stouk i Sanderlend odigrali meč bez golova.

Nerešeno su odigrali i na meču Aston Vila - Norič 1:1. Domaćin je poveo golom Kristijana Benteke u 27. minutu, ali su gosti u finišu meča iskoristili brojčanu prednost na terenu, posle isključenja Džoa Beneta u 52. minutu, zbog drugog žutog kartona. Seriju napada Noriča golom je realizovao Majkl Tarner u 79. minutu.

Ostale utakmice igraće se sutra, kada Čelsi u derbiju dočekuje Mančester Junajted, Liverpul će gostovati Evertonu u gradskom derbiju, dok će Njukasl dočekati VBA, a Totenhem gostuje Sautemptonu.