0
Subota 27.10.2012.
19:03

Subotić strelac u pobedi Dortmunda

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su u gostima Frajburg sa 2:0, dok je Majnc slavio protiv Hofenhajma sa 3:0 u devetom kolu nemačke Bundeslige.

Pogodio mrežu Frajburga - Neven Subotić

Prvi gol za Dortmund postigao je Neven Subotić u 54. minutu nakon prekida, a konačan rezultat postavio je Mario Gece u 83.

Na pravom snežnom kijametu u Frajburgu, Borusija se bolje snašla, iako su domaći imali tri velike prilike u prvih deset minuta. U 54. minutu Subotić je sa čak 15 metara glavom prosledio loptu u gol Frajburga najavivši pobedu koju je krajem meča potvrdio Mario Gece.

Majnc je na svom terenu het-trikom Adama Salaja pobedio Hofenhajm. Mađarski fudbaler prvi put se u listu strelaca upisao u 21. minutu, a golovima u 46. i 64. kompletirao pobedu.

Šalke je golom Džefersona Farfana u 77. minutu minimalnim rezultatom trijumfovao protiv Nirnberga, dok je Volfsburg ubedljivom pobedom od 4:1 u gostima protiv Diseldorfa prekinuo loš rezultatski niz od četiri poraza.

Golove za Volfsbur postigli su Bas Dost u 50. i 64. minutu, dok su po jedan postigli Ivica Olić u 53, i Diego u 78. minutu iz penala. Jedini gol za Diseldorf postigao je Jens Langeneke u 71. minutu. Diseldorf je od 78. minutu igrao sa igračem manje, possto je Oliver Fink skrivio penal i dobio direktan crveni karton.

Fudbaleri Grojter Firta i Verdera iz Bremena odigrali su nerešeno 1:1. Domaćin je poveo golom Edua u 8. minutu, dok je konačan rezultat postavio Petersen u 44.

Sutra se sastaju Štutgart i Ajntraht, dok Bajern Minhen dočekuje Bajer Leverkuzen, a Borusija (M) gostuje Hanoveru.