Sreda 24.10.2012.
22:53
Vestionline, Beta A

Dortmund pobedio Real, pali Milan, Siti i Arsenal

Na mečevima 3. kola Lige šampiona odigranim u sredu Borusija Dortmund je u derbiju večeri pobedila Real Madrid sa 2:1, Ajaks je nadigrao Mančester Siti sa 3:1, Malaga je zabeležila i treći trijumf jer je dobila Milan sa 1:0, a iznenađenje je priredio i Šalke trijumfom nad Arsenalom u Londonu sa 0:2.

"Milioneri" srušili Real Madrid u Dortmundu

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su večeras na svom terenu favorizovani Real Madrid sa 2:1, dok je Ajaks u Amsterdamu savladao Mančester Siti sa 3:1, u
utakmicama trećeg kola Grupe D Lige šampiona.

Borusija je povela golom Roberta Levandovskog u 36. minutu, ali je Real samo dva minuta kasnije izjednačio pogotkom Kristijana Ronalda. Pobedu Borusiji doneo je Marsel Šmelcer golom u 64. minutu utakmice.

Mančester Siti je poveo na gostovanju u Holandiji golom Samira Nasrija u 22. minutu, ali je pred kraj prvog poluvremena izjednačio Sim De Jong. Ajaks je u drugom poluvremenu uspeo da dođe do prednosti preko Niklasa Moisandera u 57. minutu, a pobedu je potvrdio Kristijan Eriksen u 68.

Malaga je zabeležila i treću pobedu, pošto je na svom terenu pobedila italijanski Milan sa 1:0 golom Hoakina Sančesa u 64. minutu. Španska ekipa posle tri odigrane utakmice ima maksimalnih devet bodova, dok Milan ima četiri.

Utišao "tobdžije" - Klas Jan Huntelar

Fudbaleri Šalkea i Olimpijakosa zabeležili su večeras pobede na gostujućim terenima. Šalke je savladao Arsenal sa 0:2, dok je Olimpijakos posle preokreta
pobedio Monpelje sa 1:2.

Strelci za nemačku ekipu u trijumfu nad Arsenalom bili su holandski fudbaler Klas-Jan Huntelar u 76. i Ibrahim Afelaj u 86. minutu.

Monpelje je u Francuskoj poveo pogotkom Gaetana Šarbonijea u 49. minutu, ali su Grci preko kapitena Vasilisa Torosidisa u 73. i Kostasa Mitroglua u 90. došli do preokreta i pobede.

Fudbaleri portugalskog Porta pobedili su danas na svom terenu ukrajinski Dinamo iz Kijeva sa 3:2. Domaćin je poveo golom Silvestrea Varele u 15. minutu, a izjednačio je Oleg Gusev šest minuta kasnije.

Novu prednost portugalskoj ekipi doneo je Džekson Martines u 36, a Idej Braun je izjednačio na 2:2 u 72. minutu. Porto je, ipak, došao do pobede drugim golom Martinesa u 78. minutu.

"Maksimir" ostao poluprazan uprkos nagradnoj igri

Pari Sen Žermen je u Zagrebu pobedio domaći Dinamo sa 2:0. Strelci za francusku ekipu bili su Zlatan Ibrahimović u 33. i Žeremi Menez u 43. minutu.

Fudbaleri ruskog Zenita pobedili su večeras na svom stadionu u Sankt Peterburgu ekipu belgijskog Anderlehta sa 1:0, a jedini gol na meču postigao je Aleksandar Keržakov iz penala u 72. minutu.

Jedanaesterac je skrivio srpski fudbaler Milan Jovanović, koji je sa leđa rukom povukao i oborio desnog beka Aleksandra Anjukova, a potom dobio žuti karton.

Na utakmici je viđen mali broj prilika, a najbolju je propustio upravo Jovanović, kada je u 12. minutu posle odličnog duplog pasa sa Denisom Praetom izašao sam ispred golmana domaćih Vjačeslava Malafejeva, međutim šutnuo je pored gola.