0
Utorak 23.10.2012.
23:07

Mančester Junajted i Barselona preokretom do pobede

U veoma uzbudljivim utakmicama 3. kola Lige šampiona Mančester Junajted je velikim preokretom uspeo da nadoknadi dva gola minusa i pobedi Bragu sa 3:2, dok je sličan epilog viđen u Barseloni gde su Katalonci pobedili Seltik golom u sudijskoj nadoknadi sa 2:1.

Dva gola Ćićarita u velikom preokretu Junajteda

Igrači Mančester Junajteda uspeli su da nadoknade 0:2 i na svom terenu pobede
portugalsku Bragu sa 3:2. Junajted je posle 20. minuta gubio od Brage golovima Brazilca Alana, ali je u 25. minutu Havijer Ernandez uspeo da smanji prednost.

Na 2:2 izjednačio je Džoni Evans u 62. minutu, a pobedu favorizovanom Mančesteru Junajtedu doneo je Ernadez svojim drugim golom, u 75. minutu.

Barselona je do pobede nad upornim Seltikom stigla bukvalno u poslednjem trenutku, u četvrtom minutu nadoknade vremena, golom Đordija Albe.

Seltik je poveo golom Samarasa, a izjednačio je Iniesta, i kad su svi na "Kamp Nou" mislili da stativa Davida Vilje u 90. minutu znači i veliko iznenađenje i remi, Đordi Alba je u poslednjem minutu sudijske nadoknade uspeo da ugura loptu u mrežu tima iz Glazgova.

Šahtjor je priredio iznenađenje i pobedio ekipu je evropskog šampiona Čelsija sa 2:1. Golove za domaćiha postigli su Tešeira u trećem minutu i Fernandinjo u 52, a strelac za Čelsi bio je Oskar u 88. minutu, na asistenciju Branislava Ivanovića.

Iznenađenje je priredio i danski Nordsjeland koji je poveo protiv Juventusa u 50. minutu golom Mikel Bekmana, a konačnih 1:1 postavio je Mirko Vučinić u 81.

Bajern je minimalcem sa penaća stigao do tri boda u Francuskoj protiv Lila, a važnu pobedu upisala je Valensija, koja je het-trikom Roberta Soldada bila ubedljiva u Belorusiji protiv BATE Borisova 0:3.