1
Subota 20.10.2012.
21:12

Crvena zvezda "sedmicom" ispratila BSK

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su danas u Beogradu BSK Borču sa 7:2, u devetom kolu Super lige Srbije.

Zvezda konačno "rašrafila" jednog protivnika

Stralci za Zvezdu bili su Miloš Dimitrijević u drugom minutu, Nikola Mikić u petom, Ognjen Mudrinski u 37, Luka Milunović u 40, Natanijel Asamoa u 69, Aleksandar Pantić u 81. i Nikola Maksimović u 90. minutu. Golove za goste postigli su Vuk Sotirović u 60. minutu i Blažo Bulatović u 87. minutu.

Zvezda je posle prvog poluvremena vodila sa 4:0. Prednost je mogla da bude i ubedljivija, međutim, raspoložen je bio golman gostiju Ljubo Kovačević, koji je odlično branio udarce iz daljine pre svih kapitena Crvene zvezde Nenada Milijaša.

U drugom poluvremenu viđena je opuštenija igra, a gosti su došli do dva pogotka pošto su Sotirović i Bulatović iskoristili greške Zvezdine odbrane. Oni su izašli ispred golmana Aleksandra Kirovskog, obišli ga i lako postigli golove.

Pobeda Crvene zvezde nijednog trenutka nije dolazila u pitanje, a meč je završen sa ubedljivih 7:2.

Utakmici na stadionu Crvene zvezde prisustvovalo je oko 10.000 gledalaca.

Zvezda posle ove pobede ponovo zaostaje dva boda za vodećim Partizanom, koji je ranije danas pobedio na gostovanju Radu sa 0:1.

U preostalom meču Vojvopdina je odigrala nerešeno sa Hajdukom 1:1, a golove su postigli Cvetković u 56. i Bojović u 78. minutu.