2
Utorak 16.10.2012.
23:31

Pobede Hrvatske i Belgije, Nemci ispustili 4:0

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedila je večeras Vels u Osijeku sa 2:0, a istim rezultatom Belgija je savladala Škotsku u utakmicama 4. kola Grupe A kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Brazilu 2014.

Mario Mandžukić i Eduardo da Silva "potopili" Velšane u Osijeku

Hrvatska je u Osijeku pobedila Vels sa 2:0 golovima Marija Mandžukića u 27. i Eduarda Da Silve u 57. minutu.

"Vatreni" su na utakmici sa Velsom od prvog minuta nametnuli ritam i počeli da ređaju prilike pred golom Prajsa, koji je sve do 28. minuta bio najbolji akter na terenu. Tada je nespretno ispustio loptu, a nemilosrdni Mandžukić se zahvalio na poklonu i doveo Hrvate u vođstvo od 1:0.

Prilike pred golom Velsa ređale su se i u nastavku susreta, a u 58. minutu već je bilo 2:0. Povratnik u startnu postavu Eduardo da Silva pretvorio je odbitak posle šuta Perišića u novi pogodak kojim je odlučio meč.

Belgijanci su kod kuće dobili Škotsku, takođe sa 2:0, pogocima Kristijana Bentekea u 69. i kapitena Vensana Kompanija u 71. minutu.

Makedonija je u Skoplju bila bolja od Srbije i pobedila sa 1:0 golom Agima Ibraimija u 59. minutu iz penala.

U Grupi A posle četiri kola vodi Belgija sa 10 bodova, koliko ima i Hrvatska, treća je Srbija sa šest manje, a toliko ima i Makedonija, peti je Vels sa tri, dok je poslednja Škotska sa dva boda.

Neverovatan meč viđen je u Berlinu gde je Nemačka imala 4:0 protiv Švedske, ali su Skandinavci u poslednjih pola sata meča uspeli da izjednače na 4:4.

Od reprezentacija iz našeg okruženja Crna Gora je slavila na gostovanju Ukrajini golom Damjanovića u 45. minutu, a pobeda je mogla biti i veća da Stevan Jovetić nije promašio penal pred kraj meča.

Bosna i Hercegovina je pobedila Litvaniju sa 3:0, a Ibišević, Džeko i Pjanić su meč rešili golovima u prvom poluvremenu u Zenici.

Slovenija je izgubila u Albaniji sa 1:0, Španija i Francuska su u derbiju večeri odigrali nerešeno 1:1, a ubedljive pobede ostvarili su Italija protiv Danske sa 3:1, istim rezultatom Mađarska je dobila Tursku, a Holandija je bila bolja na gostovanju Rumuniji rezultatom 1:4.