6
Nedelja 07.10.2012.
17:02

Spartak sa 3:0 pobedio Zvezdu u Subotici

Subotički Spartak pobedio je danas na svom terenu beogradsku Crvenu zvezde sa 3:0, u prvoj utakmici osmog kola fudbalskog prvenstva Srbije.

Slavlje domaćina u Subotici

Strelci za domaći tim bili su Slobodan Novaković u 12. i 45. i Đorđe Despotović u 30. minutu.

Crveno-beli su ovim porazom izgubili prvo mesto Super lige, jer su fudbaleri Partizana pobedili na svom terenu Javor sa 2:1 u poslednjoj utakmici.

Igrači Spartaka iskoristili su danas sve tri šanse koje su imali u prvom poluvremenu i sigurnom igrom u odbrani sačuvali prednost do kraja utakmice.

Zvezdinog golmana Bobana Bajkovića prvo je savladao Slobodan Novaković snažnim udarcem sa oko 12 metara iskosa po desnoj strani. Precizan je potom bio Đorđe Despotović sa 20 metara, a onda ponovo Novaković, koji je pobegao gostujućoj odbrani i ubacio loptu u gol posle šuta Marka Adamovića.

Najbolju priliku za crveno-bele u prvom delu utakmice imao je Darko Lazović, ali je njegov šut sa oko 10 metara, posle dodavanja Miloša Dimitrijevića, bio blokiran.

U 35. minutu odlično je šutirao Filip Mladenović sa ivice šesnaesterca, ali je golman Spartaka Branimir Aleksić uspeo da skrene loptu u korner.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imala je Zvezda u 50. minutu, kada je kapiten Nenad Milijaš iz slobodnog udarca sa oko 25 metara pogodio prečku.

Usledila je posle toga potpuna inicijativa gostiju, koji međutim, nisu bili precizni u nekoliko šansi koje su stvorili. Crveno-beli su tokom meča izveli čak 17 kornera, ali nijednom nisu uspeli da iskoriste gužvu pred golom Subotičana.

Spartak je i prošle sezone pobedio Zvezdu u Subotici. Tada je u prvom kolu bilo 2:0 za domaći tim.

Povratnik među "romantičare" Veseljko Trivunović je u sedmom minutu zatresao mrežu "građevinara" za 1:0, što je bio i konačan rezultat, pa je Rad pretrpeo prvi ovosezonski poraz u Superligi.

Do prvog trijumfa u sezoni konačno je došao i Hajduk koji je na svom terenu savladao Smederevo sa 2:1. Golovi u Kuli padali su u drugom delu, a za domaće su pogodili Veselinović i Ćulum, dok je poraz "oklopnika" ublažio Nikolić.

Radnički je smenio trenera uoči ovog kola, pa je na klupu umesto Slavenka Kuzeljevića seo Dejan Đurđević, ali bivši trener OFK Beograda nije uspeo da razmrda Kragujevčane. Oni su sa zajedno sa Smederevom ostali jedina ekipa bez pobede, pošto su poraženi u Borči od BSK-a sa 2:0.

Vojvodina je osvojila samo bod na gostovanju Slobodi 1:1, iako je celo drugo poluvreme igrala sa igračem više, pošto je Ranđelović isključen u 42. minutu.