1
Subota 06.10.2012.
16:24 >> 21:20h

Kolarov i Ivanović pogađali i nameštali golove u pobedama

Aktuelni šampion Engleske Mančester Siti pobedio je na premijeri 7. kola Premijer lige Sanderlend sa 3:0, a igrač utakmice bio je srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov koji je prvi gol postigao, a potom i namestio preostala dva pogotka.

Ubedljivo najbolji na terenu - Aleksandar Kolarov

"Građani" su ove godine nesigurno počeli sezonu, ali je na meču protiv "crnih mačaka" već na startu meča bilo jasno da bodovi neće otići sa "Itihada", jer je u 5. minutu Kolarov iz slobodnog udarca sa leve strane "skinuo paučinu" iz rašlji gola koji je čuvao nemoćni golman Minjole.

Vođstvo od 2:0 stiglo je na isteku sat vremena igre, kada je Kolarov kao "brzi voz" protutnjao levim bokom i centaršutem po zemlji pogodio u nogu Serhija Aguera koji je bio siguran egzekutor.

U 89. minutu "tačku na i" stavio je Džejms Milner, koji je izveo slobodni udarac koji je prethodno dosuđen nakon prodora Kolarova. Srbin je sapleten na 18 metara iskosa, a Milner je preciznim šutem postavio konačan rezultat - 3:0.

Čelsi je takođe bio ubedljiv protiv Noriča rezultatom 4:1, a jedan gol je postigao dok je drugi namestio Branislav Ivanović.

Utakmica na "Stamford Bridžu" počela je šokantno za domaće navijače jer su gosti preko Holta poveli sa 0:1. Ipak, njihva radost nije dugo trajala, pošto je posle odličnog centaršuta Branislava Ivanovića, Fernando Tores doneo izjednačenje.

Do kraja poluvremena za Čelsi su pogodili Lampard i Azar, pa se na veliki odmor otišlo sa rezultatom 3:1.

I u drugom poluvremenu fudbaleri Čelsija su dominirali, ali nisu bili efikasni sve do 76. minuta kada se posle centaršuta i konfuzije u šesnaestercu Noriča najbolje snašao Ivanović i sjajnim volejom zakucao loptu u mrežu protivnika. Ovo je bio Banetov treći gol u Premijer ligi ove sezone.

Vest Bromvič Albion nije imao većih problema sa potpuno posrnulim Kvins Park Rendžersima (3:2), dok su Svonsi i Reding remizirali iako su gosti imali prednost od dva gola (2:2). Istim rezultatom završena je i utakmica u Viganu gde je Everton sa bele tačke stigao do boda (2:2).

Mančester Siti - Sanderlend 3:0 (1:0)