0
Utorak 02.10.2012.
22:56

LŠ: Bate srušio Bajern, Van Persi spasao Junajted

U drugom kolu Lige šampiona BATE Borisov pobedio Bajern sa 3:1, Junajted preokrenuo protiv Kluža 1:2, Čelsi odvalio Nordsjiland 0:4, Barselona sigurna protiv Benfike 0:2, a Juventus i Šahtjor podelili bodove 1:1.

Dao utešni gol za Bajern - Frank Riberi

Fudbaleri beloruskog BATE Borisova pobedili su večeras na svom terenu nemački Bajern iz Minhena sa 3:1, u utakmici drugog kola Grupe F Lige šampiona.

Beloruska ekipa je tako zabeležila drugu pobedu i predstavlja najveće iznenađenje takmičenja, pošto je u prvom kolu savladala Lil sa 3:1.

BATE je u vodjstvo protiv Bavaraca doveo Aleksandar Pavlov u 23, dok je na 2:0 povećao Vitali Rodionov u 78, a treći gol dao Renan Brešan u 93. minutu. Jedini pogodak za Bajern postigao je Frank Riberi u 90. minutu.

U drugoj utakmici Grupe F Valensija je na svom terenu pobedila francuski Lil sa 2:0. Golove za španski tim postigao je brazilski fudbaler Žonas u 38. i 75. minutu. Lil je od 86. minuta imao igrača manje, pošto je reprezentativac Francuske Matje Debiši dobio drugi žuti karton.

Robin van Persi sa dva gola doveo Mančester Junajted do pobede

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su danas Kluž sa 1:2 u gostima, dok je Galatasaraj poražen kod kuće od Brage sa 0:2.

Rumunski Kluž poveo je u 14. minutu preko Pantelisa Kapetanosa, a na 1:1 izjednačio je u 29. minutu Robin van Persi, kome je to bio prvi gol za Junajted u Ligi šampiona. Holanđanin je i drugi put je zatresao mrežu domaćina u 49. minutu, postavivši konačan rezultat 1:2.

Fudbaleri Juventusa i Šahtjora iz Donjecka odigrali su nerešeno 1:1 u Torinu, dok je Čelsi slavio u gostima protiv novajlija Nordsjilanda sa 0:4 u 2. kolu Grupe E LŠ.

Šahtjor je u 23. minutu poveo preko Aleksa Teikseira, a konačnih 1:1 postavio Leonardo Bonući u 25.

Vezista Čelsija Huan Mata postigao je dva gola u pobedi londonskog kluba, dok su po jedan gol postigli David Luiz i Ramireš Mata se u listu strelaca upisao u 33. i 82. minutu, dok je Luiz postigao gol u 80, a konačnih 4:0 postavio Ramireš u 90.

Barselona je povela protiv Benfike golom Aleksisa Sančesa već u šetom minutu, a konačnih 0:2 postavio je Sesk Fabregas u 55. Katalonci su utakmicu završili sa igračem manje, pošto je u 88. minutu isključen Serhio Buskec.