Nedelja 30.09.2012.
19:05 >> 23:52h
Vestionline, Telegraf.rs A

Stevanović strelac u "petardi" Torina, pobede Lacija i Napolija

Fudbaleri Torina ubedljivo su savladali Atalantu u Bergamu rezultatom 5:1, a u strelce se upisao i potencijalni reprezentativac Srbije Alen Stevanović.

Alen Stevanović

Atalanta je povela golom Denisa u 28. minutu, ali je to bilo sve od domaćina. Deset minuta kasnije je iz penala izjednačio Bijanki. S tim rezultatom se otišlo na odmor, a od 62. minuta počinje kanonada kluba iz Torina.

Gaci je povisio na 2:1, a samo četiri minuta kasnije je Stevanović rešio pobednika. Debakl Atalante potvrdili su Dambrosio u 73, i ponovo Bijanki ti minuta kasnije.

Dosta golova je viđeno i u Bolonji, gde je domaćin ispratio Kataniju sa četiri gola u mreži. Dvostruki satrelac bio je Alberto Đilardino, u 40. i 61. minutu. Prvi gol je postigao Guarente posle 19 minuta, a konačan rezultat je postavio Kone u 90.

I u Palermu je viđeno dosta golova, gde je domaćin, sa igračem manje od 62. minuta, savladao Kijevo 4:1 uz het-trik Mikolija.

Lacio nije imao problema sa Sijenom 2:1. U prvom poluvremenu je praktično i sve rešeno, golom Edersona u 18. minutu, a onda Ledezme u 38. “Svetlo-plavi” su držali kontinuitet i u nastavku, ali je Sijena ipak uspela da ublaži poraz u 90. minutu, golom Pacija.

Najmanje golova viđeno je u Đenovi i Udinama. Favorizovani Napoli je savladao minimlanim rezultatom Sampdoriju, golom Kavanija u 67. minutu iz penala, dok su Udineze i Đenova odigrali bez golova.

U poslednjem meču fudbaleri Intera zabeleži su prvu prvenstvenu pobedu na svom stadionu ove sezone i to protiv Fiorentine sa 2:1. Domaćin je poveo golom Dijega Milita sa bele tačke u 17. minutu, a zatim je Kasano posle dodavanja Ranokije duplirao prednost svog tima u 34. Romulo je u 40. postigao jedini gol za Fiorentinu, koja je od 62. minuta igrala sa igračem manje posle isključenja Rodrigesa.