0
Nedelja 31.01.2010.
19:12

Trijumf Junajteda u derbiju sa Arsenalom

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su večeras u Londonu ekipu Arsenala rezultatom 1:3 u derbi meču 24. kola engleske Premijer lige.

Aktuelni šampion Engleska trijumfovao je na derbiju protiv Arsenala, golovima Nanija, Runija i Parka, a jedini pogodak za domaće na "Emiratima" postigao je Vermalen.

Junajted je ovim trijumfom prišao vodećem Čelsiju na samo jedan bod razlike, ali "plavci" koji su u subotu pobedili na gostovanju Barnliju 1:2, imaju i jedan meč manje. Treća je ostala ekipa Arsenala, sa četiri boda zaostatka za "đavolima".

Odličnu igru na obe strane prvi je krunisao golom gost iz Mančestera, a zablistao je Portugalac Nani koji je nanizao tri igrača domaćih po desnoj strani, a onda je njegov centaršut završio u mreži Almunije, jer je golman u nameri da izbaci loptu, ubacio u sopstvenu mrežu. Igrao se 33. minut, a samo četiri minuta kasnije opet je Nani odigrao dupli pas sa Runijem, koji je na kraju i završio kontranapad preciznim šutem sa ivice kaznenog prostora za 0:2.

Ni drugo poluvreme nije donelo drugačiji epilog. iako je Arsenal u više navrata imao odlične prilike, ali se večeras nije proslavio Rus Andrej Aršavin. U 53. minutu Park Ji Sun je povisio vođstvo na tri gola razlike, a Vermalen je u 80. minutu uspeo samo da ublaži poraz za konačnih 1:3.

Za ekipu iz Mančestera nije igrao srpski reprezentativac Nemanja Vidić.

Menadžer Mančestera Aleks Ferguson rekao je da je pobeda došla kao plod samopozdanja izgrađenog pobedom nad gradskim rivalom Sitijem u revanš meču polufinala Karling kupa (3:1).

"Mislim da nas je rezultat našeg meča u sredu 'podigao'. Svi igrači koji su danas dobili priliku pokazali su na terenu da su zaista spremni. Bili su vrlo konkretni u svim akcijama i veoma dobri u fazi napada. Stvorili smo, uz sve to, i priličan broj šansi. Odlična partija svakako je glavni razlog za moje zadovoljstvo. U ovo doba godine ionako morate da date sve od sebe. Nadam se da će Arsenal otići na "Stamford Bridž" sledeće sedmice i razbiti Čelsi", rekao je Ferguson.

Fudbaleri Mančester sitija ranije danas su pobedili ekipu Portsmuta rezultatom 2:0. Golove za Siti postigli su Emanuel Adebajor u 40. i Vinsent Kompani u 45. minutu.

"Građani" su novim bodovima ostali u trci za četvrtom pozicijom, na kojoj je trenutno Totenhem, sa samo jednim bodom više od ekipe Roberta Manćinija, koja ima i dva meča manje.

Mančester Siti - Portsmut 2:0 (2:0)