0
Sreda 26.09.2012.
18:02

Kup: Zvezda u finišu savladala Radnički

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se danas u osminu finala Kupa Srbije, pošto su u Nišu pobedili Radnički sa 2:1.

Crvena zvezda trijumfovala u Nišu

Crveno-beli su do pobede došli u samom finišu meča. Zvezda je povela u 38. minutu golom Luke Milunovića, a Radnički izjednačio u 77. pogotkom Marka Ranđelovića. Neizvesnost je otklonio Milan Jovanović golom u 89. minutu.

Pre nekoliko nedelja ova dva tima su odigrala prvenstveni meč na "Marakani", a slavila je Zvezda pogotkom Mudrinskog u 95. minutu sa 3:2, a danas su izabranici Aleksandra Jankovića u Kupu Srbije, ponovo došli do trijumfa u poslednjim minutama utakmice, ali na gostovanju u Nišu i to rezultatom 2:1.

Fudbaleri obe ekipe imale su veliki stimulans, jer je na tribinama niškog "Čaira" navijalo preko 12.000 ljudi, a defanzivno opredeljenje domaćina brzo se isplatilo Zvezdi, jer je u 37. minutu Pantić slabo šutirao, ali je lopta srećno stigla do Milunovića koji je u situaciji "jedan na jedan" reagovao spretno za 1:0.

U nastavku je težište igre prebačeno pred gol Zvezde, ali golman Kirovski je u nekoliko navrata odlično reagovao. Potpuno novi Radnički u drugih 45 minuta uspeo je da izjednači u 78. minutu, kada je odbrana gostiju loše reagovala posle kornera, a Ranđelović spretno ugurao loptu u mrežu za 1:1.

Ipak, kada je većina prisutnih očekivala kraj i izvođenje penala, Milijaš je izveo korner, a Milan Jovanović sa tri metara glavom poslao loptu u mrežu odličnog golmana  Perića za konačnih 2:1 i prolaz u osminu finala.

U ranije odigranim mečevima Hajduk je kao gost pobedio debitanta Kovačevac 4:2, dok je Novi Sad minimalno pobedio Radnički 1923, dok je OFK Beograd sa 5:0 eliminisao Slogu. Golove su postigli Ivica Jovanović u 17, Milan Rodić u 43, Veseljko Trivunović iz penala u 60, Aleksandar Čavrić u 66. i Nemanja Milić u 83.

Fudbaleri Rada, Vojvodine, Metalca i Indije takođe su se plasirali u osminu finala.

Vojvodina je u Novom Sadu pobedila rivala iz Super lige Donji Srem sa 1:0 golom Milana Bojovića u 58. minutu u meču u kome je imala inicijativu sve vreme.

Rad je nastavio sa dobrim igrama i u Kupu, a danas je u Zaječaru pobedio Timok sa 2:0 golovima Milana Prše i Nemanje Kojića u 33. i 37. minutu.

Metalac iz Gornjeg Milanovca pobedio je u gostima Stare Banovce sa 4:1, dok je Inđija slavila sa 1:0 protiv Slobode u Užicu.

Poslednji meč igra se u 18 časova između Partizana i Proletera iz Novog Sada.

Kovačevac – Hajduk 2:4 (0:3)
OFK Beograd – Sloga 5:0
Sloboda – Inđija 0:1
Borac – Kolubara 0:0 (penali 5:4)
Mladenovac – Spartak 0:1
Teleoptik – Javor 0:0 (penali 8:9)
Mladost – Novi Pazar 2:4
Radnički Niš – Crvena zvezda 1:2