0
Subota 30.01.2010.
21:59

Nova pobeda Barselone

Fudbaleri Barselona došli su do 52. boda iz 20 utakmica, a ove subote je šampion Evrope kao gost slavio protiv Hihona sa 1:0.

Strelac jedinog gola na utakmici bio je Pedro nakon pola časa igre, a da su Mesi i Ibrahimović u par navrata bili precizniji rezultat je mogao da bude i znatno ubedljiviji.

Espanjol je takođe ostvario minimalnu pobedu, ali na svom terenu protiv Bilbaa, a strela gola vrednog tri boda bio je Luis garsija u 68. minutu.

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Deportivo u Korunji rezultatom 3:1.

Esteban Granero je doveo "kraljevski klub" u vođstvo u 13. minutu, da bi Karim Benzema u 40. povećao na 2:0. U finišu susreta, tačnije u 86. minutu Riki je golom sa penala ublažio poraz svog tima. Konačnih 3:1 postavio je Benzema drugim golom na utakmici u poslednjim trenucima utakmice.

Ovo je prvi trijumf Reala na "Rijazoru" još od 1991. godine!

Madriđani se nalaze na drugom mestu tabele sa 47 bodova, pet manje od vodeće Barselone. Deportivo je ostao na petom mestu sa 34 boda, i tako umanjio šanse u borbi za plasman u Ligu šampiona naredne sezone.