18:39 >> 23:11h

Pobede Juventusa i Fiorentine, Basta strelac u remiju

Fudbaleri Juventusa, Napolija, Sampdorije i Lacija pobedili su danas i treći put uzastopno u novoj sezoni italijanske Serije A.

Fudbaleri Juventusa trijumfovali u Đenovi posle preokreta

Aktuelni šampion iz Torina bio je bolji u gostima od Đenove sa 1:3, iako je domaći tim vodio do 61. minuta. Ipak, Đakerini je tada otvorio goleadu "stare dame", koju je Vučinić nastavio, a Asamoa završio.

Reprezentativac Srbije Dušan Basta bio je strelac vodećeg gola za Udineze na gostovanju kod Sijene. On je postigao gol već u trećem minutu, a njegov klub je u petom vodio sa 0:2, pošto je srpski igrač asistirao Di Nataleu, ali je nakon isključenja Andree Lazarija u 53. minutu, domaći tim uspeo da izjednači na 2:2.

Napoli je, takođe sa 3:1, pobedio Parmu na svom terenu, dok je Lacio u Veroni istim rezultatom bio uspešniji od Kjeva. Strelci za "nebeskoplave" bili su Ernanes i Miroslav Klose koji je dva puta tresao mrežu "letećih magaraca", dok je domaćin počasni gol postigao sa penala preko Pelisijea.

Odlična forma Stevana Jovetića

Reprezentativac Crne Gore Stevan Jovetić nastavio je odličnu golgetersku formu, pošto je u pobedi Fiorentine protiv Katanije sa 2:0, postigao četvrti gol na tri meča. Asistent kod prvog gola bio je Adem Ljajić, a nakon što ga je zamenio Luka Toni, iskusni Italijan se na dodavanje Jovetića takođe upisao u listu strelaca.

Sampdorija je u duelu prošlosezonskih drugoligaša kao gost pobedila Peskaru sa 3:2. Roma je u Rimu vodila protiv Bolonje sa 2:0, ali je na kraju poražena sa 2:3, a u meču koji je odigran u subotu Milan je kao domaćin izgubio od Atalante sa 0:1.

U poslednjem meču trećeg kola Inter je pobedio na gostovanju Torinu sa 0:2.