Subota 15.09.2012.
23:12
Vestionline, smedia.rs A

Partizan "petardirao" kulskog Hajduka

Fudbaleri Partizana ubedljivo su savladali Hajduk iz Kule rezultatom 5:2 u petom kolu Jelen Superlige Srbije.

Odlična partija Aleksandra Mitrovića

Šampion Srbije je ubedljivom pobedom protiv Hajduka od 5:2, posle pet odigranih kola izbio na čelo tabele sa 12 osvojenih bodova, ali priliku da ga prestigne već sutra će imati Vojvodina koja dočekuje Jagodinu u Novom Sadu.

Partizan je u prvih pola sata teško dolazio do gola gostiju koji su se organizovano branili. Ipak u 33. minutu domaćini dolaze do vođstva, pošto se posle odlične solo akcije i šuta Mitrovića lopta odbila od defanzivca gostiju Kovačevića i završila u mreži. Samo četiri minuta kasnije nemanja Tomić je duplirao prednost crno-belih posle lepog gola iz slobodnog udarca.

Samo minut kasnije povredio se kapiten Saša Ilić, a umesto njega priliku da debituje dobio je mladi Miloš Jojić. Do poluvremena Partizan je imao još nekoliko prilika, ali golova nije bilo.

Drugo poluvreme je bilo daleko sadržajnije. Viđeno je pet golova, crveni karton za golmana Partizana, a na golu je završio napadač crno-belih Stefan Šćepović.

Već na samom start drugih 45 minuta Partizan uvećao vođstvo, a strelac je bio Jojić, da bi u 55. minutu već bilo 4:0 za crno-bele. Gol je dao Mitrović posle lepe akcije Jojića i Šćepovića.

Samo pet minuta kasnije na semaforu je pisalo 5:0, a strelac je bio Stefan Šćepović, koji je posle idealnog proigravanja Lazara Markovića izašao sam ispred golmana Perića i rutinski ga savladao.

U 71. minutu gosti su uspeli da postignu gol i smanje prednost domaćina, a strelac je bio Sekulić, da bi samo pet minuta kasnije sudija dosudio penal nakon što je golman Partizana Petrović srušio Veselinovića u šesnaestercu.

Pošto je Vermezović iskoristio sve izmene na gol je stao Stefan Šćepović, koji nije uspeo da odbrani penal koji je izveo Veselinović. U poslednjih 15 minuta Partizan je sa igračem manje i bez golmana, ali je Šćepović u nekoliko navrata pokazao da se sjajno snalazi i u golmanskim rukavicama.

U ostalim mečevima 5. kola Jelen Superlige pobede su ostvarili Rad protiv BSK 3:0, Donji Srem na gostovanju Javoru 0:1, a prvi bod osvojio je i subotički Spartak u Novom Pazaru 1:1.

Sloboda Point Sevojno - OFK Beograd 4:3 (2:2)
(Galvao 7, 47, Ranđelović 42, Beljić 78 - Jovanović 14, 30, Tufegdžić 86)
Javor - Donji Srem 0:1 (0:0)