0
Subota 15.09.2012.
18:34

Pobede Bajerna i Dortmunda, prvi bod Štutgarta

Fudbaleri minhenskog Bajerna nastavili su pobednički niz, pošto su danas u trećem kolu nemačke Bundeslige savladali Majnc sa 3:1, Dortmund je u derbiju kola nadigrao Leverkuzen sa 3:0, dok je Štutgart kao domaćin odigrao bez golova sa Fortunom iz Dizeldorfa.

Treća vezana pobeda od početka šampionata - fudbaleri Bajerna

Golove za Bajern u Minhenu postigli su Mario Mandžukić u drugom, Bastijan Švajnštajger u 13. i Toni Kros u 91. minutu, dok je jedini pogodak za goste postigao Adam Salaj u 59. iz penala.

Dvostruki uzastopni šampion Bundeslige, ekipa Borusije iz Dortmunda pobedila je na svom terenu Bajer Leverkuzen sa 3:0. Strelci za Borsusiju bili su Mats Humels u 29, Jakub Blaščikovski u 39. i Robert Levandovski u 78. minutu.

Štutgart je kao domaćin odigrao bez golova sa Fortunom iz Dizeldorfa, a reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović igrao je za "Švabe" od 29. minuta, kada je zamenio Tima Huglanda.

Nirnberg je uspeo u gostima da savlada trećeplasirani tim iz prošle sezone Borusiju iz Menhengladbaha. Oni su poveli sa 0:2 golovima Tima Klosea u 17. i Timija Simonsa u 25. minutu, ali su domaći fudbaleri uspeli da izjednače preko Luka De Jonga u 45. i Granita Džake u 53. Nirnberg je, ipak, došao do pobede zahvaljujući golu Hirošija Kijotake u 55. minutu, koji je bio i asistent kod prva dva pogotka svoje ekipe.

Hanover je kod kuće savladao Verder iz Bremena sa 3:2 golom mađarskog fudbalera Šaboča Huštija u trećem minutu sudijske nadoknade vremena. Domaćin je poveo golovima Šaboča Huštija i Leona Andreasena u sedmom i 10, ali su gosti izjednačili preko Arona Hunta u 26. iz penala i Kevina De Brujnea u 74. minutu.

Šalke je u gostima bio bolji od Grojter Firta i pobedio s 2:0. Golove za tim iz Gelzenkirhena postigli su Julian Draksler u 48. i Luis Holtbi u 88. minutu.

Svi klubovi Bundeslige umesto reklama na svojim dresovima imali su ispisanu parolu "idi svojim putem". Liga je na taj način podržala inicijativu nemačke vlade, kojima se gej fudbaleri ohrabruju da više ne sakrivaju svoju seksualnost.

Bajern Minhen - Majnc 3:1
Borusija (D) - Bajer Leverkuzen 3:0
Hanover - Verder Bremen 3:2
Borusija (M) - Nirnberg 2:3
Štutgart - Fortuna 0:0
Grojter Firt - Šalke 0:2