0
Nedelja 02.09.2012.
22:52

Het-trik Van Persija, Arsenal slavio na "Enfildu"

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su danas Sautempton u gostima rezultatom 3:2, u utakmici trećeg kola Premijer lige, dok je u derbi meču Arsenal trijumfovao na "Enfildu" pobedom nad Liverpulom od 2:0.

Tri "komada" Van Persija za Fergusonov jubilej 1000. utakmice na klupi Junajteda

Doskorašnji kapiten Arsenala, Holanđanin Robin van Persi, postigao je sva tri gola za Mančester Junajted u poreokretu i pobedi na gostovanju Sautemptonu 2:3.

Van Persi je kod prednosti domaćina od 2:1 u 69. minutu promašio penal "Panenkom", ali se u poslednjih pet minuta meča potpuno ispravio sa dva postignuta gola za pobedu svog tima. Holanđanin je tako podario najlepši poklon ser Aleksu Fergusonu za jubilarni 1.000 meč na klupi Mančester Junajteda.

Van Persi u 87. minutu sjajno reagovao kada se lopta odbila od stative koju je pogodio Kerik. Sudija je produžio susret četiri minuta i u trećem minutu nadoknade, sjajni Holanđanin je pogodio za pobedu. Sjajno je korner izveo Nani, a van Persi je utrčao i zakucao glavom loptu u mrežu.

A, fudbaleri Arsenala savladali su u gostima ekipu Liverpula rezultatom 0:2. Strelci prvih golova za "tobžije" ove sezone u Premijer ligi bili su Lukas Podolski u 31. i Ksanti Kazorla u 68. minutu.

Arsenal je u 31. minutu izveo brz kontranapad. Najveće pojačanje ove sezone londonskog tima, Lukas Podolski odlično je ispratio akciju i krunisao je golom. Meč je rešio Kazorla, a najveću krivicu za gol imao je golman Pepe Reina koji je katastrofalno intervenisao u 68. minutu.