3
Četvrtak 30.08.2012.
23:08

Partizan se plasirao u Ligu Evropa

Fudbaleri Partizana plasirali su se u grupnu fazu Lige Evropa, pošto su večeras u Beogradu pobedili norveški Tromso minimalnim rezultatom 1:0.

Presudio prekid

Pobednički gol postigao je Ivan Ivanov u 75. minutu, što je bilo dovoljno za prolaz u grupni deo takmičenja Lige Evrope, jer je Tromso u prvom meču pobedio sa 3:2.

Partizan je do potrebnog pogotka došao nakon kornera Nemanje Tomića u 75. minutu, posle kojeg se Ivan Ivanov oslobodio Fredrika Bjorka na desnoj ivici peterca i glavom neometan savladao golmana gostiju Benija Lekstroma.

Crno-beli su bili mnogo bolji tokom celog meča, stvarali šanse i zasluženo došli do prolaska u grupnu fazu takmičenja. Gosti iz Norveške nisu nijednom ozbiljnije ugrozili gol crno-belih, pa čak ni posle vodećeg gola domaćina, kada je Tromso prvi put na meču preuzeo inicijativu.

Prvu šansu za Partizan propustio je Lazar Marković, kada je u 13. minutu loše zahvatio loptu posle pasa Saše Ilića, pa je golman Lekstrom lako intervenisao.

Najbliži golu u prvom delu meča crno-beli su bili u 28. minutu kada je Saša Marković šutem sa 40 metara starhovito pogodio prečku.

Domaćin je na početku drugog poluvremena zaigrao agresivnije, a posebno se istakao levi bek Vladimir Volkov koji je prodorima i centaršutevima stvorio dve dobre šanse Aleksandru Mitroviću koje on nije uspeo da iskoristi.

Mitrović je prvo u 54. minutu glavom neometan šutirao pored gola, a tri minuta kasnije je bio izblokiran pošto je oklevao ispred protivničkog gola.

Gosti su blizu golu bili u 59. minutu posle greške odbrambenih fudbalera Partizana, ali je Tomas Bendiksen neprecizno šutirao, iako je bio neometan na 16 metara.

Tromso je priliku imao i u poslednjem minutu sudijske nadoknade vremena, kada je imao slobodan udarac na 18 metara od gola domaćina, ali je Kara Mbođi loše šutirao, posle čega je arbitar Serž Žumeni odsvirao kraj meča.

Među fudbalerima Partizana najviše se istakao 34-godišnji kapiten Saša Ilić koji je, posebno u prvom poluvremenu, odlično proigravao saigrače, kreirao igru i odigrao gotovo bez greške.

Utakmica na stadionu u Humskoj odigrana je pred oko 17.000 gledalaca i
prošla je bez incidenata. Navijači Partizana su se dva puta radovali. Prvi put posle gola, a drugi put kada je Crvena zvezda u Bordou primila treći pogodak (3:2), čime je eliminisana iz evropskih takmičenja.