1
Utorak 28.08.2012.
23:47

Dinamo i Anderleht u LŠ, Udineze ispao na penale

Posle revanš mečeva baraža u Ligu šampiona plasirala se Braga koja je izbacila Udineze na penale 4:5, zagrebački Dinamo koji je pobedio u Mariboru 0:1, Anderleht koji je uspeo sa sruši AEL 2:0, kao i ekipe BATE Borisova i Malage.

Drugi put u istoriji izborili plasman u Ligu šampiona - fudbaleri Brage

Fudbaleri Udinezea nisu uspeli da izbore plasman u Ligu šampiona, jer su posle prve utakmice u Bragi 1:1, odigrali istim rezultatom na "Friuliju", a onda posle produžetaka, ispali na penale rezultatom 4:5.

Delovalo je sve dobro po Udineze kada je Armero u 25. minutu nakon sjajne asistencije Dušana Baste doveo Italijane u vođstvo, ali Braga se nije predala i izjednačila je u 72. minutu preko Rubena Mikaela na 1:1. Domaćin je potpuno pao u poslednjih 15 minuta, ali ključni igrač Udinezea se pokazao u vidu golmana Željka Brkića koji je sjajno čuvao mrežu sve do izvođenja penala.

Svi igrači su bili sigurni, osim antiheroja ovog duela - igrač Udinezea Majkosuela, koji je nonšalanto "panenkom" izveo penal, a koji je golman Brage iskusno uhvatio.

Fudbaleri Anderlehta izborili su večeras plasman u grupnu fazu Lige šampiona, pošto su u revanš meču u Briselu savladali kiparski AEL iz Limasoma sa 2:0. U prvom meču AEL je slavio sa 2:1 i do 81. minuta imao je rezultat za prolaz, ali su Kanu u 81. i Jakovenko u 89., ugasili nade Kiprana.

Veliki uspeh ostvario je i zagrebački Dinamo, koji je i u drugom meču slavio protiv ljubljanskog Maribora. Posle 2:1 sa "Maksimira", "modri" su minimalno slavili golom Tonela u 12. minutu.

Beloruski BATE Borisov, uspeo da odbrani 2:0 iz prvog duela protiv Kirjat Šmone u Izraelu. Belorusi su se grčevito branili u finišu kod minusa od 1:0, ali su u nadoknadi vremena postigli gol za izjednačenje i plamsan u LŠ.

Prednost iz prvog duela od 2:0 sačuvala je i španska Malaga, koja je odigrala bez golova u Atini protiv Olimpijakosa.