0
Nedelja 26.08.2012.
21:08

Partizan golom Mitrovića pobedio Jagodinu

Fudbaleri Partizana večeras su sa 1:0 pobedili gostujuću Jagodinu u poslednjoj utakmici trećeg kola prvenstva Srbije.

Meč viner - Aleksandar Mitrović

Jedini gol postigao je Aleksandar Mitrović udarcem glavom u 41. minutu sa pet metara, posle centaršuta Nikole Ninkovića sa desne strane.

U prvom poluvremenu Partizan je imao veći posed lopte, ali je Jagodina imala više prilika. Gosti su najbliži golu bili u 31. minutu, kada je Dragan Stojkov centrirao sa desne strane, a Ognjen Mudrinski šutirao glavom sa osam metara, ali je golman Vladimir Stojković uz pomoć stative sačuvao gol.

Jagodinci su prvu šansu imali u 10. minutu posle kontranapada, kada je Stojković takođe odbranio šut Mudrinskog.

Blizu gola bili su i u 20. minutu posle kornera Josipa Projića, ali je šut Vukašina Tomića glavom bio neprecizan.

U drugom poluvremenu Partizan je bio bolji i lako je sačuvao prednost. Najbolju priliku za gol u tom periodu igre crno-beli su imali u 50. minutu, posle odličnog dodavanja Ninkovića za Lazara Markovića. Napadač domaćeg tima je pretrčao Aleksandra Živanovića i izašao sam pred golmana Igora Bondžulića, ali je šutirao pored gola.

U 74. minutu Nemanja Tomić je pogodio stativu gostujućeg gola posle udarca sa oko 20 metara. U nastavku akcije šutirao je Mohamed Kamara, međutim, pogodio je kapitena Sašu Ilića pa je sviran ofsajd.

Na stadionu Partizana bilo je oko 3.000 gledalaca. I Partizan i Jagodina sada imaju po dve pobede i jedan poraz.

Ranije danas, Crvena zvezda je pobedila Novi Pazar na gostovanju rezultatom 2:1.