0
Nedelja 19.08.2012.
17:47

Bane Ivanović strelac u pobedi Čelsija

Fudbaleri Čelsija pobedom su počeli novu sezonu u engleskoj Premijer ligi, pošto su danas u gostima savladali Vigan sa 0:2.

Branislav Ivanović postigao prvi gol Čelsija u novoj sezoni

Golove za evropskog šampiona iz prošle sezone postigli su kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović u 2. minutu posle kontranapada i Frenk Lampard iz penala u 7. minutu.

Bane Ivanović je ponovo dokazao da ima dobar osećaj za gol. Nakon što je Teri osvojio loptu ispred kaznenog prostora, ona je stigla do Ivanovića koji ju je odmah poslao napred i krenuo u kontranapad.

Azar je dobio loptu u sredini terena, igrači Vigana su se koncentrisali na Toresa, pa je Ivanović imao otvoren prolaz po levoj strani. To je Belgijanac video i na vreme ga progirao, a srpski defanzivac je u maniru rasnog strelca rutinskim udarcem po zemlji poptu poslao u bliži ugao i zatresao mrežu.

Samo pet minuta kasnije sjajni asistent Azar je iznudio penal, a prednost Čelsija sa bele tačke duplirao je Frank Lampard.

Posle ranih pogodaka igrači londonskog kluba kontrolisali su utakmicu i dobro se branili, dok je domaći tim u drugom poluvremenu stvorio nekoliko šansi, ali bez uspešne realizacije.

Fudbaleri Mančester Sitija pobedom su počeli novu sezonu u prvenstvu Engleske, pošto su na "Itihadu" bili bolji od povratnika u Premijer ligu Sautemptona sa 3:2.

Golove za aktuelnog šampiona postigli su Karlos Tevez u 40, Edin Džeko u 72. i Samir Nasri u 80. minutu, dok su strelci za goste bili Riki Lambert u 59. i Stiven Dejvis u 68. minutu.

Njih dvojica u igru su ušli sa klupe za rezervne igrače i ubrzo su doneli preokret u korist svog tima, ali je u finišu meča Siti opravdao ulogu favorita.

Domaći tim je mogao i do još jednog gola, ali je David Silva u 17. minutu slabo izveo jedanaesterac, pa je njegov šut odbranio Kelvin Dejvis.

Napadač Mančester Sitija Serhio Aguero morao je zbog povrede kolena da napusti teren već u 14. minutu. Umesto Argentinca u igru je ušao reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko.

U poslednjoj utakmici 1. kola sutra će igrati Everton i Mančester Junajted.