Utorak 17. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Utorak 14.08.2012.
21:01
Vestionline, Beta A

Mladi fudbaleri Srbije pobedili Moldaviju 2:0

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je danas u prijateljskoj utakmici u Jagodini selekciju Moldavije sa 2:0.

Zadovoljan prikazanim - Aleksandar Janković

Strelci za "orliće" bili su Darko Lazović u 13. i Ognjen Mudrinski u 36. minutu.

Mlada reprezentacija Srbije će sledeću utakmicu igrati 7. septembra u gostima protiv Danske u sedmom kolu Grupe D kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, dok će tri dana kasnije u Kruševcu dočekati Makedoniju.

Srbija je trenutno vodeća na tabeli Grupe D sa četiri pobede i dva remija.

Selektor "orlića" Aleksandar Janković izrazio je zadovoljstvo igrom u pobedi njegovog tima u prijateljskom meču sa selekcijom Moldavije.

"Ova utakmica je bila test za nas, poslednji i jedini pred septembarski dupli program i utakmica protiv Danske i Makedonije. Mogu da budem zadovoljan onim što smo prikazali i onim što sam video", rekao je Janković posle meča u Jagodini.

Prema rečima Jankovića, u prvom poluvremenu današnja utakmica je imala pravi fudbalski i takmičarski tempo, iako njegova ekipa nije još u takmičarskom ritmu.

"Svesno smo ušli u podizanje ritma da vidimo kako ekipa funkcioniše u maksimalnom režimu i sa taktičke i sa trkačke strane", kazao je selektor.

Janković je podsetio da u utakmici protiv Danske u kvalifikacijama neće moći da računa na Luku Milivojevića koji ima crveni karton i suspendovan je. On je dodao da je pad u ritmu očekivan i normalan.

"Više volim da držimo poluvreme, pa da padnemo nego da to snage što imamo razvlačimo 90 minuta, pa da ne liči ni na šta. Ritam je pao u drugom poluvremenu što je očekivano", rekao je Janković.

Utakmicu su gledali generalni sekretar Fudbalskog saveza Srbije Zoran Laković, direktor svih selekcija FSS Savo Milošević i pomoćnik direktora Mitar Mrkela.

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
  • 2026 © - vesti online