Džajić: Obračunaću se s nekim ljudima!
Legendarni fudbaler Dragan Džajić između ostalog pričao o "čuvenom" hapšenju pre tri i po godine, sramoti za državu i one koji su to odobrili.
Dok se fudbaleri Crvene zvezde pripremaju za večerašnji beogradski duel sa kiparskom Omonijom (20.30h), legenda crveno-belih i srpskog, nekad jugoslovenskog fudbala, 66-godišnji Dragan Džajić, gostovao je u emisiji "Svedoci istorije", emitovanoj na beogradskom SOS kanalu.
Pričao je Džaja o svemu, posebno o "čuvenom" hapšenju pre tri i po godine, za koje je rekao da je sramota za državu i tadašnji politički vrh! To je bolan period u životu, koji poslednjih godina zaokuplja svu njegovu pažnju.
"Ne da je bolan, nego udara direktno u srce", bila je prva konstatacija Džajića na pitanje o periodu od hapšenja do danas.
"Morate da shvatite da kad postignete veliki uspeh i neku slavu, da steknete i veliki broj neprijatelja. Jer, ovo što su uradili je, zaista, sramota. Sramota je za državu i te ljude, koji su u tom trenutku bili na političkoj sceni, kad su mogli takvu odluku da donesu".
Nije, međutim, nekadašnji direktor i predsednik Zvezde želeo da imenuje "krivce".
"Neću se libiti da kažem, a o tome ćemo tek da pričamo, nadam se, kad se ova ujdurma oko mene završi na najbolji način. Mislim da sam i sad dovoljno rekao na koga sve mislim da je to učinio. Znam i zbog kojih razloga, a mislim da ću imati još prilike da o svemu govorim i da budem konkretniji. Hteo sam i sad, ipak, sačekaću neku povoljniju priliku".
Najavio je Džajić i obračun sa njima na sebi jedini prihvatljiv način.
"Neću ovo nikad da zaboravim. I kad bih hteo ne bih mogao da zaboravim. Moraću da se obračunam sa nekim ljudima na pravi način. Ne mislim u nekom drugom smislu, već javnom reči".
Pričao je Džajić i o drugim nepravdama koje je doživeo u bogatoj karijeri, uključujući neosnovano isključenje protiv Karl Cajs Jene, sprečavanje da ode u inostranstvo, pa i o tome kako su ga sa slomljenom nogom slali u vojsku?!
"Sa 27 godina morao sam da idem u vojsku, iako sam imao slomljenu nogu. U stvari, tek počeo da hodam. Posle desetak dana poslali su me iz Sombora na VMA, gde su u jednoj viziti načelnik Isidor Papo i dežurni lekar, kad su videli snimak, zaključili da ne mogu da služim vojsku. Poslali su me odmah u garnizon, čekao sam da budem oslobođen, međutim, stigao je dopis od generala Ljubičića da moram da ostanem i da neke stvari radim smanjenim intenzitetom. Bilo je to za primer drugima, ali kaže se ono što vas ne ubije, to vas ojača. To me i danas prati, pa videću koliko ću izdržati i još udaraca moći da primim", rekao je jedan od najboljih evropskih i svetskih fudbalera svog vremena, koji je između ostalog izjavio i da je rano za priče o povratku u Crvenu zvezdu.