Petak 06.07.2012.
21:17
Smedia A

Partizan odigrao nerešeno sa Videotonom

Posle četiri pobede na pripremam u Sloveniji fudbaleri Partizana su odigrali i prvi nerešeni meč protiv mađarskog Videotona rezultatom 2:2.

Trener Vladimir Vermezović kao i na prethodnim mečevima kombinovao je sastav, pa ovog puta u timu nije bilo standardnih Babovića, Vukića, Tomića, kao i golmana Stojkovića.

Crno-beli su bolje otvorili meč, pa je već u sedmom minutu veliku šansu propustio Lazar Marković koji je napravio potez više kada se našao sam ispred golmana Božovića.

U 20. minutu usledila je još jedna dobra akcija Partizna u kojoj su kombinovali Aškovski i Lazar Marković, da bi ovaj drugi proigrao brata Filipa koji izlazi sam pred golmana mađarske ekipe, ali je šutirao preko gola.

Partizan je tačno na sredini poluvremena doživeo dvostruki problem - najpre se povredio Goran Lovre, a zatim je i primio gol: odličnu loptu poslao je Mitrović za Nemanju Nikolića, koji je lako savladao Radišu Ilića.

U samom finišu prvog poluvremena srpska veza u mađarskoj ekipi ponovo je proradila. Mitrović je pronašao Nikolića koji je sjajno primio loptu na pet metara i opet savladao Ilića za 0:2.

Vermezović je na poluvremenu napravio trostruku izmenu: izašli su Filip Marković, Knežević i Jojić, a ušli Aksentijević, Ilić Saša i Stefan Šćepović. Već u drugom minutu nastavka Partizan je smanjio na 2:1. Ubačenu loptu na levoj strani je prihvatio Šćepović koji ju je prosledio u sredinu kaznenog do Lazara Markovića čiji šut je golman odbio pravo na nogu Dejanu Babiću koji ju je ubacio u nebranjen gol.

Partizan je i u nastavku kontrolisao igru, kreirao akcije, ali bio je bezopasan u završnici. Sa druge strane, Mađari su maksimalno koristili svaku grešku crno-belih, a treći gol sprečio je Ilić posle sjajne šanse Perića.

Tri minute kasnije Saša Marković je pokušao sa distance, ali je na njegovu nesreću pogodio stativu. Bio je to njegov drugi bezuspešan pokušaj u drugom delu, ali mu je treći doneo sreću.

Dobio je loptu na 30-ak metara, povukao je korak-dva napred, a onda desnom nogom sjajnim udarcem loptu poslao preko golmana Videotona uz desnu stativu za konačnih 2:2.