0
Subota 23.01.2010.
23:40

Barsa ubedljiva, Žuka strelac za Korunju

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras u gostima ekipu Valjadolida rezultatom 3:0 u meču 19. kola španske Primere.

Cela priča na "Zorilji" završena je bukvalno za dva minuta, a pogotke u 21. i 22. minutu postigli su Ćavi i Alveš, dok je pogodak Mesija u 56. minutu stavio tačku na konačan ishod ovom meča 0:3.

Do kraja rutinska igra gostiju, Valjadolid nemoćan da uzvrati, a Ibrahimović i Anri su propustili nekoliko prilika.

Sevilja je na svom "Sančez Pishuanu" pobedila Almeriju golom Negreda u 9. minutu, čime je ostala na šestoj poziciji sa 33 boda.

Bod više sada ima Deportivo koji je u Korunji savladalo Atletiko Bilbao rezultatom 3:1. Golove za domaćine postigli su Felipe, brazilski internacionalac Žuka i Alvarez u poslednje minutu, a gosti su uspeli da smanje preko domaćeg igrača Kolotoa, koji je ugurao loptu u sopstvenu mrežu.

Prvo mesto na tabeli Primere drži Barselona sa 49 bodova, dok drugoplasirani Real ima 41.