Subota 23.01.2010.
17:43
vestionline A

Bajern slavio u Bremenu

U derbi meču 19. kola Bundeslige ekipa Bajerna je posle fantastične partije na "Vezeru" pobedila domaći Verder rezultatom 2:3, što je Bavarcima ponovo donelo prvu poziciju na tabelu nemačkog šampionata.

U odličnoj utakmici u Bremenu, prvi je poveo domaćin golom Arona Hunta u 10. minutu, ali su gosti iz Minhena napadačkom igrom uspeli da preokrenu rezultat već pre kraj prvog poluvremena. Najpre je Miler poravnao u 25, a onda je desetak minuta kasnije hrvatski internacionalac Ivica Olić doneo radost gostima - 1:2.

Bajern je veoma agresivom igrom stvorio desetak odličnih prilika, ali se rezultat nije menjao. Propuštene šanse mogle su košatati ekipu koju vodi Lui van Gal, jer je Hugo Almedija odličnim šutem poravnao rezultat u 75. minutu, ali je Arjen Roben nakon tri "zicera", konačno bio precizan, i to iz slobodnog udarca sa 20-tak metara iskosa. Holanđanin je od prečke pospremio loptu u gol golmana Vizea, pa je Bajern ponovo zaseo na prvu poziciju nemačkog šampionata sa 38 bodova, jednim više od Bajera iz Leverkuzana koji u nedelju gostuje Hofenhajmu.

U trci za titulom ostao je i Šalke, koji je u samoj završnici meča u Bohumu ispustio dva gola razlike osvojivši samo jedan bod. Sančez i Kuranji su u prvom delu doneli veliku prednost gostima, ali Hašemijan i Šestak su u poslednjih nekoliko minuta svojim golovima izjednačili rezultat - 2:2.

Herta je ostala prikovana za dno tabele, pošto je u Berlinu odigrala samo 0:0 protiv Menhengladbaha, a bodove su podelili Nirnberg i Ajntraht 1:1.

Minimalnu pobedu ostvarila je ekipa Majnca i to protiv Hanovera 1:0, a meč je odlučio Širle golom u 4. minutu susreta, dok je istim rezultatom trijumf u petak obezbedio Štutgart, koji je golom Marike savladao domaćin u Frajburgu.

U poslednjem meču subotnjeg programa Borusija je u Dortmundu bila bolja od gostiju iz Hamburga sa 1:0. Jedini pogodak za domaćina na "Vestfalenu" bio je Valdez, pa su "milioneri" preskočili Hamburg na tabeli i sada su četvrti.

Bohum - Šalke 2:2 (0:2)