Subota 30.06.2012.
21:26
Vestionline, novosti.rs A

Zvezda izgubila od Krškog sa 2:1

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su i treću pripremnu utakmicu u Sloveniji i to od slovenačkog drugoligaša Krškog sa 2:1 (1:0).

Postigao jedini gol za Zvedzu - Natanijel Asamoa

Pre ovog poraza tim sa Marakane je izgubio od Olimpije (3:0), dok je s Domžalama igrao bez golova.

Golove za slovenačku ekipu postigli su Lulič u 30. i Skiošek u 68. minutu, dok je strelac za crveno-bele bio Asamoa u 72. minutu.

Prva šansa viđena je u 15. minutu, kada je Marko Perović šutirao sa 18 metara, ali je slovenački golman bio siguran. Potom je Eli Babalj oprobao udarac sa 20 metara, međutim je lopta otišla iznad prečke.

Zvezda je bila bolja u prvom poluvremenu, domaći su se branili, ali su poveli u 30. minutu. Posle kornera Lulič je ostao sam na petercu i lako savladao Kirovskog.

Crveno-beli su do odlaska na odmor mogli da izjednače. Marko Mirić je volej udarcem odlično šutirao i pogodio prečku.

U uvodnih 20. minuta drugog poluvremena ekipa trenera Roberta Prosinečkog nije imala izgledniju šansu da postigne prvi gol na pripremama u Sloveniji, a u 68. minutu Krško je dupliralo prednost. Gol iz slobodnog udarca postigao je Skiošek.

Četiri minuta kasnije rezervista Asamoa je probio led i smanjio vođstvo Slovenaca.

Poslednju šansu za izjednačenje propustio je Ožegović, koji je sa nekoliko metara šutirao glavom i samo pogodio golmana Krškog.