1
Subota 09.06.2012.
22:58

Nemačka minimalno pobedila Portugal

Fudbaleri Nemačke pobedili su večeras u Lavovu selekciju Portugala sa 1:0 golom Marija Gomesa u prvom kolu Grupe B na Evropskom prvenstvu u Poljskoj i Ukrajini.

Meč viner - Mario Gomes

Selektor Nemačke Joakim Lev ukazao je šansu Mariju Gomesu stavivši ga u prvi tim, a on mu se revanširao pobedonosnim golom u 72. minutu. Nemačka je duže držala loptu i imala više šuteva ka golu, ali je Portugal imao više šansi, naročito u drugom poluvremenu.

Prvo poluvreme utakmice nije proteklo prema očekivanjima i kvalitetu igrača na terenu. Oba tima su bila oprezna, sa malo šansi. Najbolju priliku imao je Pepe, krajem prvog poluvremena, kada je sa 10 metara pogodio donju stranu prečke, a lopta se odbila na liniju gola.

Nemačka je prvu šansu imala već u drugom minutu meča, kada je golman Portugala Rui Patrisio odbranio udarac glavom Marija Gomesa, a kasnije je odbranio i šut Lukasa Podolskog.

Portugal je prvu priliku imao u 18. minutu, ali je Filip Lam uklizao i sprečio da njegov pas stigne do Nanija na drugoj strani. Nemačka je poslednju priliku u prvom poluvremenu imala u 40. minutu, kada je Tomas Miler šutirao van okvira gola.

Gomes je bio pred izmenom, pošto je Miroslav Kloze već stajao pored aut linije, čekajući da uđe, ali je ispratio akciju kada je Sami Hedira hteo da centrira, a lopta se odbila o jednog portugalskog defanzivca i došla do nemačkog napadača, koji je glavom poslao loptu u mrežu.

Portugal je do kraja meča agresivnijom igrom pokušao da dođe do izjednačenja, a imao je i dve odlične šanse kada je Nani u 84. minutu pogodio još jednu prečku, a pred kraj utakmice Silvestre Varela je iz odlične prilike sa pet metara šutirao pravo u golmana Nemačke Manuela Nojera.

Ranije danas, Danska je pobedila Holandiju sa 1:0 u prvom meču Grupe B.

U drugom kolu, u sredu 13. juna, igraju Nemačka-Holandija i Danska-Portugal.

Holandija - Danska 0:1
Nemačka - Portugal 1:0

1. Nemačka 1 1 0 0 1:0 3
2. Danska 1 1 0 0 1:0 3
3. Holandija 1 0 0 1 0:1 0
4. Portugal 1 0 0 1 0:1 0

Nedelja 10.06.2012. 10:58
http://www.powerplaymanager.com/r802803/ Igram jednu odličnu online igru i zaista uživam u njoj. Vodiš svoj tim i igraš protiv drugih igrača iz celog sveta. Pridruži se, nećeš zažaliti! Trenutno možeš da igraš fudbal i hokej, veoma brzo i rukomet! Od 10.05. Menađer je u potpunosti redizajnovan! Dođi i uveri se, najbolji besplatni menađer na svetu! http://www.powerplaymanager.com/r802803/