1
Subota 26.05.2012.
21:44 >> 22:38h

Švajcarska pobedila Nemačku u prijateljskom meču

Fudbaleri Švajcarske pobedili su večeras u Bazelu u prijateljskoj utakmici Nemačku sa 5:3.

Pet komada u mreži "pancera"

Prednost Švajcarcima doneo je Eren Derdijok u 21, a isti igrač je dva minuta kasnije povećao na 2:0. Nemci su smanjili rezultat golom Matsa Humelsa u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Švajcarci su na 3:1 poveli trećim golom Derdijoka, u 50. minutu, a novu nadu ekipi Joakima Leva doneo je Andre širle u 64. Na 4:2 povećao je Štefan Lihtštajner u 67, a novi gol za Nemce postigao je Marko Rojs u 72. minutu. Konačnih 5:3 za Švajcarsku postavio je Admir Mehmedi u 77. minutu.

Reprezentacija Holandije poražena je od Bugarske u prijateljskom meču 2:1 čime je loše počela pripreme za EP.

Holanđani su bili bolji na "Amsterdam areni" gde su poveli golom Robina van Persija u finišu prvog dela. Međutim, Ivelin Popov je izjednačio iz penala u 50. da bi pobedu Bugarima doneo Ilijan Micanski glavom u 92. minutu meča.

Poljska je na stadionu 'Sportpark' u nemačkom Klagenfurtu pobedila Slovačku sa 1:0 golom Damjana Perkija u 30. minutu.

Portugal i Makedonija odigrali su u Leiriji nerešeno 0:0, dok je Irska na svom terenu savladala Bosnu i Hercegovinu sa 1:0 golom Šejna Longa.