Nedelja 15. 3. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Četvrtak 24.05.2012.
10:31
Vestionline, B92 A

Ludogorec šokirao Bugarsku duplom krunom

Fudbaleri Ludogoreca iz Razgrada ostavili su u šoku bugarsku sportsku javnost osvajanjem titule šampiona u poslednjem kolu, a ovaj prošlogodišnji drugoligaš prethodno je trijumfovao i u nacionalnom Kupu.

Fudbaleri Ludogoreca

Tim koji je prošle sezone bio bugarski drugoligaš, a pre toga nekoliko godina amaterski tim, u odlučujućem meču pobedio je sa 1:0 u Razgradu CSKA iz Sofije koji je uoči poslednjeg kola imao dva boda više na prvom mestu.

Ludogorec je pre samo sedam dana osvojio i Kup Bugarske, pa je u prvoj sezoni u najvišem rangu stigao do "duple" krune.

Junak Ludogoreca postao je Miroslav Ivanov koji je u 19. minutu postigao jedini gol na meču. Posao za CSKA otežao je crveni karton Grančova u finišu prvog poluvremena, ali sofijski tim nije uspeo da stigne do potrebnog boda ni kada je igrač domaći Đakov isključen pola sata pre kraja. Svog udela u trijumfu imao je i srpski golman Uroš Golubović koji branio gol novog šampiona.

Ludogorec je tim iz Ludogorja, severoistočnog regiona Bugarske koji je osnovan 1945. godine, ali bio ugašen 2006, a u prevodu znači "divlja šuma".

Klub se tek 2010. plasirao u profesionalni rang bugarskog fudbala kada ga je preuzeo biznismen Kiril Domusčiev. On je u klub odmah doveo nekolicinu odličnih igrača, da bi već sledeće sezone stigao i do najvišeg ranga.

U Ludogorecu igra ukupno 13 stranih fudbalera, među kojima su Brazilci, Portugalac, Francuz, Belgijanac, Finac, Čeh, Slovenci i Crnogorac.

Ludogorec će krenuti od druge runde kvalifikacija za Ligu šampiona, CSKA, Levski i Lokomotiva Plovdiv će igrati kvalifikacije za Ligu Evrope, dok su ispali Vidima-Rakovski, Kaliakra i Svetkavica.

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
  • 2026 © - vesti online