Subota 12.05.2012.
19:21
Vestionline, Blic A

Partizan pobedio Radnički u Kragujevcu

Fudbaleri Partizana savladali su Radnički u Kragujevcu sa 1:0 u pretposlednjem kolu Jelen Superlige Srbije.

Strelac pobedonosnog gola u Kragujevcu - Stefan Babović

Strelac jedinog pogotka na meču bio je Stefan Babović u 20. minutu. Ovim porazom, Radnički se udaljio od mesta koja vode u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Meč u Kragujevcu rezultatski nije značio crno-belima, dok je Radnički skliznuo na peto mesto, nakon pobeda Vojvodine u Čačaku 2:0 i Jagodine u Lučanima 1:0.

Crno-beli su poveli iz prve prave priliku na stadionu "Čika Dača". Mladi Ninković kojem je trener Grant opravdano ukazao poverenje na današnjem meču, na brzinu je izveo slobodan udarac i proigrao Babovića iskosa po levoj strani, odbrana Kragujevčana je zakazala, a zamenik kapitena Partizana udarcem iz prve pogodio gornji levi ugao gola Čančarevića.

Primljeni gol zbunio je domaće igrače, koji su dugo tražili svoju igru, a tek u finišu prvog poluvremena odlučnije su krenuli ka Radiši Iliću. Mogli su i do izjednačenja, ali je golman ekipe iz Humske izvadio loptu iz svog gola posle nezgodnog šuta.

Drugo poluvreme kasnilo je dva do tri minuta zbog međusobne tuče pristalica Partizana, usled koje je morala da interveniše i policija. Meč je, potom, nastavljen bez većih problema na tribinama.

Nastavili su Kragujevčani sa opsadom gola gostiju, ali su “izgoreli“ u želji da dođu bar do boda. Dobro su kombinovali i stvarali šanse, ali su gotovo uvek zakazali kada je trebalo da upute završni udarac, kao što je bilo prilikom lošeg šuta Nedovića iz dobre prilike, odnosno Miloškovića sa leve strane.

Igrači petostrukog uzastopnog prvaka u drugom delu nisu igrali onako kako umeju, što nisu promenili ni ulasci u igru Rnića i Saše Ilića, umesto Meda Kamare i mladog Ninkovića, ali su upisali novi trijumf u šampionskoj godini.

Vojvodina je iskoristila poraz Kragujevčana i sa 2:0 je pobedila Borac u Čačku i tako se donekle revanširala Čačanima zbog eliminicije iz Kupa Srbije. Strelci za Novosađane bili su Miroslav Stevanović u 38. i Milan Bojović u 62. minutu.

Najviše golova postignuto je u Užicu, gde je Sloboda sa 4:2 pobedila kulski Hajduk, dok je Jagodina golom Miloša Stojanovića pobedila Metalac u Lučanima sa 1:0.

Uoči poslednjeg gola Vojvodina na trećem mestu ima bod prednosti u odnosu na Slobodu i Jagodinu i dva u odnosu na kragujevački Radnički. Druga na tabeli je Crvena zvezda koja je pobedila Rad na Marakanu sa 3:1.

Javor je u gostima dobio Smederevo golom Obiore Odite u 31. minuta, a ekipa iz Ivanjice je uspela da sačuva prednost u drugom poluvremenu, iako je od 47. igrala sa igračem manje, pošto je Nikola Vujadinović dobio crveni karton.

Novi Pazar je kod kuće savladao OFK Beograd sa 2:1. Strelci za domaćina bili su Admir Kecap u 27. i Đorđe Tutorić u 47. minutu, dok je Miloš Mijić u 87. postigao jedini gol za goste.