0
Nedelja 06.05.2012.
16:57 >> 20:53h

Siti na korak od titule Premijer lige

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su na gostovanju Njukasl rezultatom 2:0, a junak utakmice sezone za "građane" bio je dvostruki strelac Jaja Ture, koji je tako kolo pre kraja sezone doveo svoj tim nadomak titule.

Razbio kad je najvažnije - Jaja Ture

Ekipa trenera Roberta Manćinija odigrala je sjajan meč na bivšem "Sent Džejms Parku" i sasvim zasluženi trijumfovala u nesmunjivo najbitnijem duelu sezone.

Njukasl je imao imperativ pobede, jer je posle kiksa Arsenala došao u poziciju da može na poziciju koja vodi u Ligu šampiona. Ipak, desio se Jaja Ture, čovek odluke u partiji karijere sa dva gola doveo svoj tim nadomak titule posle 44 godine čekanja, jer je preostala samo utakmica koja treba da se dobije protiv KPR na "Itihadu" .

Manćini je pri rezultatu 0:0 napravio izmenu i prividno se zatvorio uvođenjem Najdžela de Jonga, ali to se pokazalo ključnim u meču, jer je tako Jaja Ture dobio prostora da se iz pozadine priključi napadu, što je praktično odlučilo meč jer je pored dva pogotka, ovaj igrač stvorio još niz odličnih prilika.

Ture je najpre u 70. minutu sjajnim šutem savladao golmana Njukasla, a potom u 89. rešio sve dileme i iz dodavanja na petercu ponovo ubacio lako loptu u mrežu.

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su na svom terenu Svonsi sa 2:0 i kolo pre kraja ima isti broj bodova kao i gradski rival Siti, ali lošiju gol razliku. U poslednjem kolu Junajted će gostovati Sanderlendu, ali im je potreban kiks Sitija protiv KPR.

Svonsi je "načeo" je veteran Pol Skols, a konačan rezultat postavio je Ešli Jang već pred kraj prvog poluvremena.

Totenhem nije iskoristio veliku priliku da se popne na treću poziciju, jer je na Vila Parku odigrao nerešeno protiv Aston Vile 1:1. Bolton je takođe propustio pobedu jer je dugo vodio protiv VBA, ali pred kraj je remizirao 2:2 i ostao u zoni ispadanja.

Mesto iznad opasne zone je KPR koji je pobedio Stouk golom Sisea u 89. minutu.