0
Subota 05.05.2012.
18:17

Arsenal remizirao sa Noričem i ugrozio plasman u LŠ

Ekipe Arsenala i Noriča odigrali su danas na londonskom "Emirejtsu" nerešeno 3:3, čime su "tobdžije" kolo pre kraja Premijer lige, dovele u pitanje plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Norič priredio iznenađenje Arsenalu

Izabranici Arsena Vengera su osvajanjem samo jednom boda protiv Noriča skupili 67 bodova, samo dva više od Totenhema koji u nedelju igra kao gost Aston Vili, ali i Njukasla koji na svom stadionu dočekuje Mančester Siti.

U slučaju da Totenhem i Njukasl trijumfuju u pomenutim mečevima, Arsenal će pred poslednje kolo Premijer lige pasti na petu poziciju koja vodi u Ligu Evrope.

Meč je počeo sjajno po domaćina na "Emiretjsu", jer je Jusi Benajun već u 2. minutu sjanim šutem doveo domaćine u vođstvo. Ipak, Norič je pokazao da nije došao u London da se brani i već u 12. minutu Hulahan je izjednačio posle loše intervencije golmana Šćešnija, a 15 minuta kasnije Holt je doveo goste u vođstvo.

Norič je vodio do 72. minuta, ali je najbolji fudbaler lige i ove sezone prvi strelac šampionata Robin van Persi uspeo da sa dva gola preokrene rezultat na 3:2. I kad se očekivalo da će Arsenal osvojiti sva tri boda i mirno privesti sezonu kraju kao trećeplasirana ekipa, usledio je novi šok za domaćina, jer je Morison u 85. minutu postigao pogodak i postavio konačan rezultat - 3:3.

Fudbaleri Arsenala su do kraja meča pokušali da pobede, ali pored nekoliko odličnih prilika i možda situacije u kojoj je glavni sudija propustio da im dosudi najstrožiju kaznu, nisu uspeli da naprave više i promene rezultat.

Bakari Sanja zbog loma noge propušta EP

Reprezentativac Francuske Bakari Sanja propustiće Evropsko prvenstvo koje će se ovog leta održati u Poljskoj i Ukrajini, pošto je slomio nogu.

Fudbaler Arsenala iznet je sa terena na nosilima u 32. minutu utakmice protiv Norviča, a trener londonskog tima Arsen Venger kazao je novinarima posle meča da je 39-godišnji bek ponovo polomio desnu nogu, kao i u oktobru 2011. godine.

"Bio je udaren u nogu, povreda se nije desila sama od sebe", dodao je Venger.

Arsenal - Norič 3:3  (1:2)
(Benajun 1, Van Persi 72, 80 - Hulihan 12, Holt 27, Morison 85)