0
Nedelja 17.01.2010.
20:40

Najbolji start Majorke u istoriji

Fudbalski klub Majorka savladao je u nedelju na domaćem terenu ekipu Deportiva rezultatom 2:0 (0:0) i tako stigao do rekordne devete pobede za redom na svom stadionu "Ono Estada".

Ovde igraju fudbaleri Majorke - stadion "Ono Estadi"

Golove za ekipu sa Baleara postigli su Suarez u 47. minutu i Kastro u 53. Majorka je tako posle 18. kola preskočila Deportivo na četvrtom mestu na tabeli, što je ujedno i najbolji start u sezoni ovog fudbalskog kluba od osnivanja 1916. godine.

Malaga je kod kuće golom Bahe u 84. minutu dobila Hetafe, dok su Saragosa-Kserez (0:0), Rasing-Valjadolid (1:1) i Almerija-Tenerife podelili bodove.

Atletiko Madrid je na svom "Vinsente Kalderon" stadionu slavio protiv Hihona sa 3:2. Domaćin je poveo preko Urugvajca Dijega Forlana u 13. minutu ali su gosti sa penala koji je izveo Kastro poravnali na 1:1.

U drugom poluvremenu je Atletiko zaigrao angažovanije i sa dva gola, Asunsaoa i Balde došao do velikih 3:1. Ipak, gosti su u poslednjem minutu uspeli da smanje na 3:2 pogotkom Luis Morana i nadoknadu vremena učine zanimljivijem, ali ne i da dođu do jednog boda.

U poslednjem meču ovog kola Valensija je deklasirala ekipu Viljareala rezutatom 4:1 (2:0). Golove za domaćina na "Mestalji" postigli su Banega u 6. minutu, David Vilja u 28. iz penala i David Silva u 10. minutu drugog dela igre. Pogodak za goste, koji su od 27. minuta igrali bez isključenog Kike, dao je Nilmar u 61. minutu, a ubedljivu pobedu potvrdio je opet David Vilja u poslednim trenucima meča.

Valensija je ovom pobedom stigla do 38 poena, čime je zadržala priključak sa drugoplasiranim Realom i liderom Barselonom, koji imaju 41, odnosno 46 bodova.

U subotu su viđene tri pobede domaćina. Najveće iznenađenje priredio je Atletik Bilbao koji je savladao Real iz Madrida (1:0), Barselona se revanširala Sevilji za eliminaciju iz Kupa (4:0), dok je Osasuna bila bolja od Espanjola (2:0).