0
Sreda 25.04.2012.
20:54

Partizan pobedio BSK i došao na bod od titule

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras na svom terenu BSK iz Borče sa 2:0 i četiri kola pre kraja Super lige došli na samo jedan bod od osvajanja pete uzastopne titule.

Odlična partija Lamina Dijare

Pobedu crno-belima koji su domonirali tokom celog meča doneli su Lamin Dijara golom u 11. minutu i Zvonimir Vukić, koji je bio precizan u 52. minutu

Partizan posle 26. kola prvenstva Srbije ima 12 bodova više od drugoplasirane Crvene zvezde, koja je ranije danas igrala nerešeno 1:1 sa OFK Beogradom.

Crno-beli su poveli posle udarca Dijare sa 18 metara po zemlji, pošto mu je prethodno loptu dodao Mohamed Kamara. Senegalac je preciznim šutem sa ivice kaznenog prostora pogodio malu mrežu protivničkog gola.

Na 2:0 povisio je Zvonimir Vukić, a i kod tog gola u akciji je učestvovao Dijara. On je prvo pogodio stativu gostujućeg gola, a pošto mu se lopta vratila u noge, proigrao je usamljenog Vukića, koji je posle lažnjaka šutirao sa oko sedam metara između odbrambenih igrača BSK-a.

Za Partizan je večeras branio 24-godišnji golman Nikola Petrović, kojem je to bio debitantski meč. Standardni čuvar mreže crno-belih Vladimir Stojković je bio suspendovan zbog žutih kartona.

Domaći tim bio je bolji rival veći deo utakmice, dok su gosti imali inicijativu u poslednjih 30 minuta, ali im je nedostajala završnica. Pobeda Partizana mogla je da bude i ubedljivija, pošto je u 29. minutu posle šuta kapitena Saše Ilića loptu sa gol linije izbacio Alekdandar Radunović, dok je Vukich u 32. i 36. minutu pogađao prečku.

U poslednjem minutu Dijara je izbegao ofsajd zamku i izašao sam ispred golmana Ljuba Kovačevića, koji je u situaciji jedan na jedan ipak odbranio njegov šut.

Saši Iliću uručeno priznanje

Kapitenu Partizana Saši Iliću uručeno je priznanje uoči utakmice sa BSK-om pošto je postao drugi igrač po broju mečeva u istoriji kluba. On je odigrao 568 utakmica u "crno-belom" dresu, a u prisustvu svih selekcija omladinske škole, njihovih trenera i igrača prvog tima priznanje mu je uručio Momčilo Moca Vukotić.

Ilić je dobio loptu Lige šampiona sa potpisima svih igrača, a on je u znak poštvanja prema Vukotiću, neprikosnovenom rekorderu po broju nastupa (791), uručio kapitensku traku.

Ilić je pravi predstavnik Partizanove omladinske škole u kojoj je prošao sve selekcije. Prvu utakmicu za prvi tim “crno-belih“ odigrao je 26. oktobra 1996. godine protiv Borca iz Čačka. On je postigao 214 gola za Partizan, a osvojio je sedam titula i četiri Kupa Srbije.