Subota 16.01.2010.
22:12
Vestionline, Sportservis A

Bilbao srušio Real

Fudbaleri Atletik Bilbaoa pobedili su večeras na svom terenu madridski Real rezultatom 1:0, dok je Barselona deklasirala Sevilju na "Nou Kampu" sa 4:0, u mečevima 18. kola španske Primere.

Jedini gol na utakmici postigao je Ljorente u trećem minutu. Iako je Real imao inicijativu čitavim tokom meča "galaktikosi" nisu uspeli da dođu do makar jednog boda. Ni ulazak Gutija, Granjera i Raula u drugom delu utakmice, kao ni isključenje igrača domaćeg Gurpegija u 90. minutu, nisu doneli promenu rezultata, pa je madridski klub sada kratak pet bodova za aktuelnim šampionom.

Fudbaleri Barselone pobedili su na "Nou kampu" ekipu Sevilje rezultatom 4:0.

Domaći su poveli autogolom fudbalera gostiju Eskudea u 49. minutu. Pedro je u 70. povisio prednost na 2:0, a konačan rezultat postavio je Mesi sa dva gola u 85. i 90. minutu.

Osasuna je ranije večeras pobedila Espanjol 2:0 golovima Huanfrana u sedmom i Pandijanija u osmom minutu. Pitanje pobednika je rešeno za svega dva minuta sa dva brza gola, a Milan Smiljanić ni ovoga puta nije bio u ekipi Espanjola.

Prvo mesto na tabeli drži Barselona sa 46 boda, dok Real ima pet bodova manje.