0
Subota 16.01.2010.
17:53

Leverkuzen čuva vrh tabele

Utakmicama 18. kola nastavljena je nemačka Bundes liga, a nakon zimske pauze odlično je starovao jesenji šampion Bajer iz Levekuzena, koji je sa 4:2 pobedio Majnc i tako sačuvao lidersku poziciju.

Iako je u premijernom meču 18. kola odigranom u petak, Bajern pobedio Hofenhajm sa 2:0 čime je noć proveo na vrhu tabele, ekipa Leverkuzena je ubedljivim trijumfom protiv Majnca 4:2, vratila prvu poziciju i opet ima dva boda prednosti u odnosu na velikog rivala iz Minhena.

Na treću poziciju je izbila ekipa Hamburga nakon što je pobedila Frajburg sa 2:0, a golovi Jansena i Petrića biće dovoljni da se tu i održe, sve dok svoj meč protiv Nirnberga ne odigra ekipa Šalkea, koja takođe ima 34 osvojena boda, ali i utakmicu manje.

Veoma značajnu pobedu ostvarila je Herta koja je bila bolja na gostovanju Hanoveru, i to ubedljivim rezultatom 0:3. Tim iz Berlina je tako zabeležio tek drugi trijumf od početka šampionata, i to protiv istog protivnika. U poslednjeplasiranom timu na tabeli nije bilo Gojka Kačara koji je povređen, a golove su postigli Pišček u 30, Rafael u 34. i Gekasa u 80. minutu.

U ostalim mečevima Ajntraht je na svom terenu iznenadio i pobedio Verder 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Rus u 57. minutu, dok je Bohum u gostima nadigrao Menhengladbah sa 2:1. Kod gostiju u listu strelaca upisali su se Šestak u 12. i Dedić u 36. minutu, dok je jedini gol za domaće dao Beker u 79. minutu.

U poslednjem meču dana Štutgart je savladao još uvek aktuelnog šampiona Nemačke ekipu Volfsburga rezultatom 3:1. Hilbert je doveo "švabe" u vođstvo u prvom poluvremenu, a Pogrenjak je povisio u 58. minutu na 2:0. Gosti su pokušali da se vrate preko Džeka nekoliko minuta kasnije, ali je u 87. minutu Gebhart potvrdio pobedu, koja je Štutgart odmakla od zone ispadanja.

Hamburger - Frajburg 2:0 (1:0)