1
Subota 14.04.2012.
22:03

Borusija iz Dortmunda na bod od titule

Fudbaleri Borusije iz Dortmund sve su bliže odbrani titule šampiona Nemačke, jer su danas kao gosti pobedili Šalke sa 1:2, dok je drugoplasirani Bajern odigrao bez golova na "Alijanc areni" protiv Majnca.

Slaviće se titula - igrači Borusije iz Dortmunda

U derbiju 31. kola Bundeslige, aktuelni šampion Borusija iz Dortmunda pobedila je trećeplasirani Šalke u Gelzenkirhenu rezultatom 1:2, čime su pobegli na osam bodova prednosti u odnosu na najbližeg pratioca iz Minhena, pa se čini da je ovim epilogom već rešeno prvenstvo Nemačke, makar kad je osvajač 'salatare' u pitanju.

Gosti su loše počeli utakmicu, pošto je japanski internacionalac Šinđi Kagava postigao autogol, ali je usledio odgovor preko Lukasa Piščeka u 17. minutu za izjednačenje. Potpuni preokret "milionerima" doneo je reprezentativac Nemačke Sebastijan Kel u 63. minutu.

Tim trenera Jirgena Klopa trenutno ima nedostižnih osam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Bajern, koji se današnjim remijem sa Majncom 0:0, praktično oprostio od titule, jer su do kraja ostala samo tri kola.

Prava goleada viđena je u Leverkuzenu, gde su domaći Bajer i berlinska Herta remizirali 3:3, dok je Hamburg slavio minimalnu pobedu protiv Hanovera sa 1:0.

Augzburg je na gostovanju protiv Volfsburga osvojio važne bodove u borbi za opstanak i to golom Langkampa u 88. minutu za konačnih 1:2, dok je Kajzerslauteren kao domaćin izgubio od Nirnberga rezultatom 0:2.