0
Četvrtak 12.04.2012.
00:16

Ronaldo het-trikom odlučio gradski derbi

Ekipa Reala ubedljivo je savladala gradskog rivala Atletiko Madrid na stadionu "Visente Kalderon" rezultatom 1:4 u derbiju 32. kola Primere, čime je povratila četiri boda prednosti u odnosu na Barselonu.

Tri postignuta i jedan namešten gol za Kristijana Ronalda

Heroj trijumfa u gradskom derbiju bio je sjajni Kristijano Ronaldo, koji je u 25. minutu iz slobodnog udarca doveo goste u vođstvo. Izjednačio je Falkao u 55. minutu, ali je onda ponovo na scenu stupio fenomenalni Portugalac, koji je šutem sa preko 20 metara savladao golmana "jorgandžija".

Ronaldo je iz penala u 83. minutu osigurao tri boda "kraljevskom klubu", da bi svoju sjajnu partiju krunisao asisstencijom za Kaljehona koji je postavio konačnih 4:1.

Real posle ubedljivog trijumfa ponovo ima četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu Barselonu koja je juče kao domaćin pobedila Hetafe sa 4:0.

Posle četiri meča bez pobede, fudbaleri Valensije su konačno zabeležili pobedu u Primeri, pošto su bili sigurni protiv Rajo Valjekana rezultatom 4:1.

Valensijin gradski rival Levante je dva puta vodio u Hihonu, no domaći Sporting je na kraju uspeo da zabeleži pobedu sa 3:2, čime je sačuvao nadu na opstanak.

Atletik Bilbao je uzeo bod u Granadi rezulatom 2:2. Domaći su brzo poveli, ali i ostali sa igračem manje. Ljorente je promašio penal i propustio priliku da izjednači, da bi Granada udvostručila prednost petnaestak minuta pre kraja. Ipak, Baskijci su u završnici meča uspeli da postignu dva gola i stignu do izjednačenja.

Granada - Atletik Bilbao 2:2 (1:0)