0
Sreda 11.04.2012.
22:15

Bajern pao u Dortmundu, Borusija sve bliže tituli

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda su na najboljem putu da odbrane titulu šampiona Nemačke, pošto su u derbi meču 30. kola Bundeslige pobedili Bajern sa 1:0, čime su na tabeli odmakli na šest bodova razlike.

Neven Subotić izašao na kraj sa najboljim strelcem Bajerna Marijom Gomezom

Gol odluke je postigao poljski reprezentativac Levandovski, dok je Neven Subotić ponovo odlično komandovao odbranom Borusije. Itekako imaju gosti za čim da žale, pošto Roben u 86. minutu nije iskoristio jedanaesterac.

Odlučujući momenat na meču dogodio se u 77. minutu, kada je Levandovski savladao golmana Nojera i doneo veliku radost navijačima "milionera" na prepunim tribinama, za koje je trebovanje bilo čak 450.000 karata.

Ovom pobedom Borusija je stekla šest bodova u odnosu na drugplasirani Bajern, što znači da se ekipa Jirgena Klopa nalazi u odličnoj situaciji da odbrani titulu.

Šalke je neočekivano visokim rezultatom poražen u Nirnbergu rezultatom 4:1, ali ostaje treći na tabeli sa dobrim šansama da tu i završi sezonu.

Na pobednički kolosek se vratio i Bajer, koji u Leverkuzenu nije blistao protiv otpisanog Kajzerslauterna, ali je osvojio tri vredna boda pobedom od 3:1.

Hanover je bio bolji od Volfzburga sa 2:0, čim je verovatno otpisao "vukove" iz borbe za plasman na evropsku scenu, dok je Hofenhajm pobedom nad Hamburgerom sa 4:0 potvrdio dobru formu. Gojko Kačar je za poraženi tim igrao do 70. minuta, dok Rajkovića zbog teže povrede nije bilo u sastavu.

Bajer Leverkuzen - Kajzerslautern 3:1 (1:1)