0
Subota 07.04.2012.
23:27

Barselona trijumfovala u Saragosi

Fudbaleri Barselone savladali su večeras u gostima Saragosu sa 1:4, u 32. kolu španske Primere, iako je domaćin poveo na stadionu "La Romareda".

Dva gola fudbalskog maga Lionela Mesija u Saragosi

Saragosa je do prednosti došla golom Karlosa Arande u 30, ali su gosti do kraja prvog poluvremena uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist golovima kapitena Karlesa Pujola u 36. i Lea Mesija u 39. minutu.

Rezultat je potom na 3:1 povećao ponovo Mesi u 86. minutu iz penala, koji je dosuđen posle prekršaja nad Aleksisom Sančesom, a konačan rezultat postavio je Pedro Rodriges u prvom minutu sudijske nadoknade.

Saragosa je imala priliku da povede u 24. minutu, ali je golman Barselone Viktor Valdes odbranio penal Arandi, pošto je prethodno u šesnaestercu srušio Lafitu.

Domaći tim je celo drugo poluvreme igrao sa igračem manje, jer je Abraham Minero u poslednjem minutu prvog dela susreta dobio drugi žuti karton, kada je rukom sapleo Sančesa, pošto je Čileanac prethodno dobio duel sa njim.

Srpski internacionalac Ivan Obradović igrao je za Saragosu do 66. minuta, kada ga je zamenio italijanski fudbaler Mauricio Lancaro.

Barselona je pobedom prišla vodećem Real Madridu na samo tri boda, a lider Primere meč 32. kola igra sutra protiv Valensije na svom stadionu. Saragosa je u zoni ispadanja, na 18. mestu Primere sa 28 bodova.